Łukasz Szewczyk02.09.2019 (15:03)brak komentarzy

Serial animowany "Kacperiada" od września na antenie TVP ABC

"Kacperiada" to współczesna obyczajowa komedia familijna inspirowana opowiadaniami Grzegorza Kasdepke, pełna absurdalnego humoru. Serial powstał w warszawskim studiu animacji Human Ark i emitowany był na dużym ekranie oraz na kanałach nc+. Jesienią 2019 zadebiutuje w TVP ABC.
Kacperiada
Niełatwo mieć 7 lat. Szczególnie gdy trzeba radzić sobie z niedojrzałym publicystą i pedantyczną psycholog zwierzęcą, którzy prywatnie okazują się być twoimi rodzicami. Całe szczęście, zawsze można liczyć na ulubionego superbohatera - Muchomściciela, który co prawda nie uratuje życia, ale za to wyzwoli wyobraźnię. No i jest jeszcze najlepsza przyjaciółka Ada - na nią zawsze można liczyć!

"Kacperiada" to opowieść o pozornie zwyczajnej rodzinie, której jednak codzienne życie wypełnione jest szaleństwami. To ciepły i zabawny serial dla dzieci z optymistycznym przesłaniem, propagującym pozytywne wartości. Głównymi bohaterami są rozpoczynający właśnie szkolną naukę Kacper i Ada, którzy wspólnie poszukują odpowiedzi na nurtujące ich pytania dotyczące przyjaźni, szczerości, lojalności; uczą się jak radzić sobie z emocjami, np. z zazdrością, rozczarowaniem i próbują zrozumieć bardzo dziwny, a zarazem fascynujący świat dorosłych. Każdy odcinek w ciepły i zabawny sposób porusza ważne tematy, zostawiając widza z pozytywnym przekazem.
- Wierzymy, że zrobiliśmy coś mądrego i przyjemnego, co nie zestarzeje się zbyt szybko. Polska animacja dla dzieci od kilku lat ożywa po dość długim okresie stagnacji i cieszymy się, że jesteśmy częścią tego procesu. "Kacperiadę" stworzyli jedni z bardziej cenionych polskich twórców filmu animowanego i komiksu, do tego znakomita obsada aktorska i muzyka Szymona Wysockiego dają naprawdę znakomity obraz, gwarantujący rozrywkę dla całej rodziny - mówią twórcy serialu z Human Ark.

Głosu postaciom użyczyli Matylda Damięcka, Marcin Hycnar, Monika Pikuła, Agnieszka Mrozińska, Dominika Sell, Katarzyna Kwiatkowska, Grzegorz Pawlak, Jarosław Domin, Tomasz Grochoczyński.

- Jako nadawca publiczny TVP ABC stara się reagować na wszelkie polskie nowości dostępne na rynku telewizyjnym. Z racji tego, że produkcja animacji w naszym kraju nie jest zbyt imponująca, bardzo chętnie dajemy naszym widzom możliwość kontaktu z wszelkimi nowościami. Serial "Kacperiada" wykracza nieco poza grupę docelową do jakiej kierujemy nasz program, jednak patrzymy z nadzieją na jego obecność na antenie TVP ABC i przyciągnięcie nieco starszych odbiorców. Stąd też późniejsza pora emisji - mówi Krzysztof Mielańczuk, Kierownik Redakcji, Repertuaru Dziecięcego

Kacperiadę można oglądać codziennie do 13 września na antenie TVP ABC o godzinie 20.25. Serial dostępny jest także online na platformach TVP oraz na płytach DVD.