Łukasz Szewczyk02.09.2019 (15:19)brak komentarzy

Nowy sezon Teatru Telewizji w TVP

Jesienią w TVP1 nie zabraknie głośnych premier Teatru Telewizji.
W Roku Gustawa Herlinga-Grudzińskiego Telewizja Polska przygotowuje widowisko teatralne na podstawie prozy obozowej "Inny świat", w reżyserii Igora Gorzkowskiego. W rolę Gustawa wcieli się Phillipe Tłokiński, który niedawno brawurowo odegrał postać Jana Nowaka Jeziorańskiego w filmie "Kurier", zaś w roli Ostatniego partnerować mu będzie Rafał Zawierucha.
Kolejną premierą Teatru Telewizji będzie "Imperium", dramat Wojciecha Tomczyka, w reżyserii Roberta Talarczyka, traktujący o spotkaniu legendarnego "budowniczego Gdyni", premiera Eugeniusza Kwiatkowskiego (Mariusz Ostrowski) z wybitnym pisarzem Melchiorem Wańkowiczem (Ireneusz Czop), "królem polskiego reportażu".

Wśród jesiennych premier nie zabraknie również pozycji komediowych -"Oscar dla Emily" to brawurowa komedia o niespełnionym zawodowo małżeństwie aktorów z Hollywood. Emily (Ewa Wiśniewska) i Henry (Sławomir Orzechowski) całe życie marzyli o statusie gwiazd filmowych, pięknej posiadłości w Beverly Hills i bywaniu na oscarowych galach. Tymczasem ich rzeczywistość to skromny domek na przedmieściu, w którym co rusz wcielają się w swoje ukochane role (te, które zbudowali lata temu, grając w "Romeo i Julii"). Gorzka i pełna ironii wypowiedź na temat współczesnego show biznesu w reżyserii i na podstawie scenariusza Kingi Dębskiej.