Łukasz Szewczyk05.09.2019 (20:46)6 komentarzy

Polski serial kryminalny "Żmijowisko" jesienią w Canal+. Pierwszy teaser (wideo)

"Żmijowisko" to serialowa ekranizacja prozy Wojciecha Chmielarza o tym samym tytule. Serial na małym ekranie zadebiutuje jesienią 2019 roku, a już dziś CANAL+ przedstawia pierwszy teaser produkcji.
Serial "Żmijowisko" w Canal+
"Żmijowisko" to oryginalna produkcja CANAL+ na podstawie popularnej książki Wojciecha Chmielarza pod tym samym tytułem. Serial opowiada historię grupy trzydziestoparoletnich przyjaciół ze studiów, którzy wyjeżdżają ze swoimi dziećmi na wakacje do letniska "Żmijowisko". Pewnego wieczoru, w trakcie zakrapianej alkoholem imprezy, znika 15-letnia Ada (Hania Koczewska), córka Arka (Paweł Domagała) i Kamili (Agnieszka Żulewska). Rozpoczynają się zakrojone na szeroką skalę poszukiwania, jednak dziewczyny nie udaje się odnaleźć. Rok później jej ojciec wraca na miejsce tragedii, aby wznowić poszukiwania. W trakcie prywatnego dochodzenia pojawiają się zaskakujące tropy i nowi podejrzani. Sprawa coraz bardziej się gmatwa i pojawia się w niej coraz więcej wątków. Tym bardziej, że w tle poszukiwań nastolatki jest historia jej rodziców, ich przyjaciół z młodości oraz wzajemnych relacji pełnych skrywanych przez lata konfliktów, namiętności i uprzedzeń. Stopniowo ujawnia się brutalna prawda o życiu w kłamstwie, dwoistości ludzkiej natury oraz wyniszczającej obsesji zazdrości i nienawiści, która nieuchronnie prowadzi do tragedii.
W głównej roli - Arka - będzie można zobaczyć Pawła Domagałę. W serialu wystąpią także m.in.: Davina Reeves-Ciara, Agnieszka Żulewska, Cezary Pazura, Piotr Stramowski, Wojciech Zieliński, Marta Malikowska, Joachim Lamża, Davina Reeves-Ciara, Szymon Piotr Warszawski, Tamara Arciuch, Małgorzata Klara, Magdalena Różańska, Dominik Bąk, Mirosław Haniszewski, Grzegorz Warchoł czy Lidia Sadowa. W obsadzie znaleźli się też niezwykle utalentowani aktorzy młodego pokolenia: Stanisław Cywka, Kamila Urzędowska oraz Hanna Koczewska.


Reżyserem nowego serialu kryminalnego CANAL+ jest Łukasz Palkowski, odpowiedzialny za sukces pierwszego sezonu "Belfra". Scenariusz napisali wspólnie Dana Łukasińska oraz autor powieści, Wojciech Chmielarz. Za zdjęcia odpowiada Michał Sobociński, zaś scenografem jest Radosław Zielonka. Kostiumy są dziełem Agnieszki Werner, zaś charakteryzacja - Iwony Kajszczak. Za montaż odpowiedzialni będą Jarosław Barzan i Piotr Kmiecik, z kolei autorem muzyki będzie Bartosz Chajdecki. Reżyserką castingu jest Viola Borcuch, a kierowniczką produkcji Marzena Bober. Producentem wykonawczym "Żmijowiska" na zlecenie CANAL+ jest Aurum Film - Leszek Bodzak i Aneta Hickinbotham.

Komentarze (1 - 6 z 6)

Palkowski uni robić dobre filmy i seriale. Z niecierpliwością czekam na ten serial!
 11  
Domagała już jest nudny... co za dużo to niezdrowo. Gościu sepleni i nie mam pojęcia dlaczego zrobił karierę w Polsce. Ani z niego aktor, ani piosenkarz z żenującymi utworami.
 3  
Bedzie hit.
 5  
Nudny oklepany wręcz monotematyczny stał się kierunek produkcji serialowych Canal +. Widać że brakuje pomysłu. Zamiast kilku seriali wystarczy wyprodukować 1 sensowny. Zaryzykować w stylu francuskiego odpowiednika i zrobić z doborową obsadą serial kostiumowy. (przykładem był "Wersal")
 2  
słowa ZWIASTUN ,nie można użyć?
 1  
nie, bo zwiastun to trailer, który ukazuje się po zakończonych zdjęciach i zdradza fabułę. Teaser to zajawka, którki film który ukazuje się przy produkcji i nie zdradza fabuły.
 3