Łukasz Szewczyk07.09.2019 (6:59)brak komentarzy

Startuje 12 edycja "Mam talent" w TVN. Co w premierowym odcinku?

Najbardziej widowiskowy talent-show w Polsce powraca. W tym programie nie ma ograniczeń. Na scenie zobaczymy muzyków, tancerzy, akrobatów i iluzjonistów. Komu z nich uda się zaskoczyć jurorów i przejść etap castingów?
"Mam talent" w TVN / Fot. TVN Discovery Polska
"Mam talent" w TVN / Fot. TVN Discovery Polska
"Mam talent!" to nie tylko trampolina do kariery, ale przede wszystkim idealna okazja, by spełnić marzenia. Jesienią po raz pierwszy w historii programu zobaczymy między innymi pokaz gry na kryształowych misach. W zdumienie widzów wprawi popis piloxingu, pokaz rżnięcia drewna na czas oraz żonglerka cigar boxami. Na scenie wystąpią niezwykli akrobaci, liczne grupy taneczne oraz młodzi i zdolni wokaliści. Nie zabraknie także burleski, pole dance czy football freestyle. Będą wzruszenia i zaskoczenia, wielkie zwycięstwa, ale i dramatyczne porażki.
Szalona karuzela poszukiwań talentów krążyć będzie po całej Polsce. Na przesłuchaniach w Krakowie, Gdańsku, Katowicach, Poznaniu i Warszawie zjawią się amatorzy i zawodowcy, dzieci i dorośli, soliści i zespoły. Tu w grę wchodzą nieprzeciętne pasje, wyjątkowe umiejętności, determinacja i wytrwałość, a do tego lata ciężkich treningów. Do wyboru do koloru. Zarówno dla jurorów, jak i dla widzów. W drodze do sukcesu, swoim niepowtarzalnym dowcipem będzie wspierać uczestników jedyny w swoim rodzaju duet prowadzących: Marcin Prokop i Szymon Hołownia.

Kto podbije serca kompetentnych oraz surowych sędziów - Agnieszki Chylińskiej, Małgorzaty Foremniak i Agustina Egurroli, i wygra 300 tysięcy złotych?

Premierowe odcinki 12 edycji talent-show "Mam talent" w soboty o godz. 20.00 (od 7 września 2019 roku) na antenie TVN.

Co w pierwszym odcinku? Wśród uczestników pierwszego castingu znalazł się zespół "Na górze". Powstała w Domu Pomocy Społecznej w Rzadkowie grupa wydała już sześć płyt. Gościnnie w ich utworach pojawił się między innymi Czesław Mozil. Ich muzyka bywa określana jako free rock, punk'n'roll lub neo punk. Im samym najbardziej podoba się określenie ogniskowy i piosenkowy punk. Za najważniejszą nagrodę, jaką dostali uważają Złotego Gołębia, przechodnią statuetkę Organizacji Narodów Zjednoczonych, którą otrzymali w 2016 roku. Wyróżnienie otrzymują tam osoby i grupy, które zwracają publiczną uwagę na podstawowe prawa godności i szacunku dla każdego człowieka. "Na górze" grają razem od 1994 roku. Określają się jako "grupa półsprawna" - w ich zespole znajdują się zarówno "osoby, które przez wyrozumiałe społeczeństwo są uznawane za niepełnosprawne", jak i muzycy pełnosprawni. Nigdy nie brali udziału w żadnym talent-show. W "Mam talent!" mają zamiar świętować swoje 25-lecie kariery.

W premierowym odcinku nowej edycji wystąpią także 12-letni Axel Drop (wokalista), Cyrk Partolini (kabaret), Maciej Kulhawik (iluzja), Mateusz Bielecki (rap), Katarzyna Świech (pole dance), Tomasz Baran (baseball freestyle), Ana Andrzejewska (wokalistka), Marysia i Julian (duet akrobatyczny) oraz Kapela Polandia (zespół wokalno-instrumentalny). Po raz pierwszy widzowie zobaczą także show rżnięcia drewna na czas przygotowany przez Team Timber.