Łukasz Szewczyk08.09.2019 (18:43)brak komentarzy

Trzeci sezon serialu "Wojenne dziewczyny" w TVP1. Co się wydarzy?

Telewizyjna Jedynka rozpoczyna emisję trzeciego sezonu serialu "Wojenne dziewczyny".
Serial "Wojenne dziewczyny" w TVP / TVP
Serial "Wojenne dziewczyny" w TVP / TVP
Ewka, Irka i Marysia otrzymują nowe przydziały i nowe zadania. Marysia dostaje zadanie wcielenia się w rolę niemieckiej arystokratki. Jako hrabina ma m.in. przewieźć szczepionki na tyfus z Instytutu Weigla we Lwowie do Warszawy, rzekomo dla sierocińca dla aryjskich dzieci. Faktycznie szczepionki mają zostać przekazane do getta. We Lwowie Marysia, jako hrabina zawiera znajomość z SS-manem Martinem von Snitzem, który wkrótce zjawia się w Warszawie z misją uszczelnienia, a w dalszej kolejności likwidacji getta. Marysia działając na polecenie dowództwa AK prowadzi trudną grę z SS-manem, by zdobyć jak najwięcej informacji na temat planów nazistów wobec Żydów i "ostatecznego rozwiązania". Ewa zostaje łączniczką oddelegowaną do pracy przy najściślej ukrytej radiostacji tzw. "Batyskafie". Tymczasem związek Ewki z Witkiem wystawiony zostaje na próbę. Ewka poznaje Leona - ekstrawaganckiego inżyniera - wynalazcę, dawnego studenta Adama Szczęsnego (ojca Irki i Witka). Leon przyjeżdża do Warszawy, by pracować na zlecenie Niemców nad urządzeniem, służącym do precyzyjnego naprowadzania bomb na cele aliantów. Wykorzystując swoją pozycję i wartość dla Niemców, Leon sprowadza z oflagu Adama Szczęsnego, twierdząc, że jego doświadczenie jest niezbędne do skutecznego prowadzenia dalszych eksperymentów. Leon wierzy, że kiedy prace zostaną ukończone, podczas akcji przekazywania prototypu nowej broni ludziom z podziemia, Adama Szczęsnego uda się uwolnić.
Irka dostaje zadanie zatrudnienia się w Instytucie Żywienia, jednak jej prawdziwym celem jest zdobycie planów budynku Instytutu, który jest położony tuż przy archiwum niemieckim, oraz umożliwienie przedostania się do środka żołnierzy AK i wysadzenie archiwum. Kobieta czeka na powrót Kamila, który został przerzucony do Anglii i tam aktywnie działał m.in. przy rozszyfrowaniu mikrofilmu z listą niemieckich agentów na Wschodzie.

Głównym wątkiem sezonu będzie próba umożliwienia aliantom przejęcia niemieckiej "wunderwaffe", co będzie celem wielkiej finałowej akcji oraz wykradzenie nazistom ściśle strzeżonej tajemnicy, czyli faktu, że wiosną roku 1942 podjęli decyzję o "ostatecznym rozwiązaniu kwestii żydowskiej". Nasi bohaterowie zrobią wszystko, by podzielić się z wywiadem brytyjskim zdobytymi planami budowy obozów śmierci...

W serialu pojawiają się nowi bohaterowie: oprócz Leona - wynalazcy, Aloszy - podwójnej niemieckiej agentki, jest i Broni - dawnej gosposi z domu Szczęsnych, która pomaga prowadzić Jadwidze małą jadłodajnię, także SS-man Martin von Snitz, od którego udaje się Marysi wydobyć informacje na temat planowanego Holocaustu. Ponadto w każdym z odcinków widz poznaje kolejne odsłony coraz trudniejszego życia w okupowanej Warszawie i Generalnej Guberni, widzi z jakimi przeciwnościami muszą radzić sobie bohaterowie.


Premierowe odcinki trzeciego sezonu serialu "Wojenne dziewczyny" w niedziele o godz. 20.15 (od 8 września 2019 roku) na antenie TVP1.