Łukasz Szewczyk09.09.2019 (16:18)2 komentarze

Fokus TV jesienią stawia na polskie seriale dokumentalne. Pięć premier

Telewizja FOKUS TV w jesiennej ramówce stawia na polskie produkcje dokumentalne. Na antenie zagoszczą kontynuacje cykli: "Elektryczni 2", "Misja Skarb 2", "OSP. Na ratunek! 3", jak również dwa nowe seriale "Rolnicy. Podlasie" i "Patrol Tatry".
Fokus TV
Sukces pierwszej serii "Elektrycznych" spowodował, że FOKUS TV wraz z firmą Tauron Polska Energia SA wspólnie zrealizowali drugą edycję tego serialu. Premierowy odcinek serialu "Elektryczni 2" można oglądać w soboty o godz. 20.00. Treścią cyklu są kulisy niełatwej, a często skrajnie niebezpiecznej pracy elektromonterów i energetyków. Tym razem realizatorzy pokażą niezawodnych i pełnych determinacji energetyków podczas wykonywania ich zadań w Szczawnicy, Katowicach, Chorzowie, Siemianowicach Śląskich oraz Gliwicach.
W niedzielę o godz. 20.00, na antenie FOKUS TV drugi sezon "Misji Skarb". To ekscytująca przygoda dla osób ciekawych świata, pasjonatów historii, poszukiwaczy tajemnic i wyznawców spiskowych teorii. Bohaterami serialu jest trójka eksploratorów: Dawid, prężny przedsiębiorca, doskonały organizator i mózg wszystkich operacji; Kiler, inspektor metra warszawskiego, artysta ślusarz, radosny optymista; Cichy, dziarski sołtys i zapalony nurek. Ich determinacja, wiedza oraz osobliwe podejście do życia powodują, że znajdują oni zagubione i arcyciekawe artefakty tam, gdzie inni już dawno się poddali.

W sobotę 12 października o godz. 21.00 rozpocznie się emisja, od podstaw wykreowanego i w całości zrealizowanego przez FOKUS TV, premierowego serialu dokumentalnego pod tytułem "Patrol Tatry". To autorski format, kręcony w trudnych i niebezpiecznych warunkach. Bohaterami serialu są ludzie o niezwykłej sile charakteru, którzy jak nikt inny poznali tajemnice gór - pracownicy Tatrzańskiego Parku Narodowego. W serialu wystąpią również właściciele i pracownicy schronisk górskich, taternicy, przyrodnicy. Ludzie, którzy codziennie stawiają czoła najtrudniejszym wyzwaniom, ryzykując życiem i zdrowiem. W każdym odcinku, widzowie śledzić będę pełną emocji walkę z czasem, z nieokiełznanym żywiołem, z dziką naturą, a także i przede wszystkim z samym sobą oraz ze swoim strachem.

Od 26 października w soboty o godz. 20.00 na antenę wrócą członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej. W cyklu "OSP. Na ratunek! 3" zobaczymy codzienny trud ciężkiej pracy wykonywanej przez bezinteresownych bohaterów, zmagających się z przeciwieństwami losu, ryzykujących życie i zdrowie dla życia i mienia innych. Każdy z odcinków przedstawia pracę strażaków - ochotników i ich spektakularne akcje ratunkowe. Serial ukazuje także kulisy dramatycznych wydarzeń: przygotowanie do wyjazdu na akcje, aspekty techniczne, wyjaśnienie problemu za pomocą grafiki oraz wyzwania, które wiążą się z poszczególnymi akcjami.

W niedzielę 3 listopada o godz. 20.00 premierę będzie miał nowy serial "Rolnicy. Podlasie". Tematem autorskiej produkcji FOKUS TV będą losy ludzi, którzy swoje życie związali z uprawą ziemi i hodowlą zwierząt. Okazuje się, że współczesny rolnik musi posiadać wiedzę i umiejętności z różnych dziedzin. Musi być nie tylko hodowcą, ale też mechanikiem, ekonomistą, księgowym, biologiem, a nawet weterynarzem. Tłem opowieści jest wielobarwne Podlasie, region krzyżujących się kultur prawosławia i katolicyzmu, kraina wspaniałych ludzi, kochających ziemię i kultywujących pokoleniową spuściznę.

Komentarze (1 - 2 z 2)

Czyli dno totalne.
Prawdziwe dokumenty tylko na planet +
to tyle.
Za PISU POLSKA sie stacza na dno, do tego chcą ograbić ludzi z oszczędności.
JUZ lepiej kupic chinską walute niz trzymać oszczędności w rodzinnej .

POlska bedzie drugą nie Japonią tylko Wenezuelą , albo jeszcze gorzej ZIMBABE
 6  
Czekam na drugą serie odcinkow rolników z podlasia ,gienek jest najlepszy , swój chłop
 0