Łukasz Szewczyk09.09.2019 (17:23)4 komentarze

Premiera trzeciego sezonu telenoweli "Korona królów" w TVP1

Kto po śmierci Kazimierza Wielkiego walczył o tron w Krakowie? Dlaczego doszło
do rzezi Węgrów? Kto nie chciał Andegawenów w królestwie i jak doszło do koronacji Jadwigi z Węgier? O tym widzowie dowiedzą się w trzeciej serii telenoweli historycznej "Korona Królów"
Kadr z trzeciego sezonu serialu „Korona Królów”
Akcja serialu rozpoczyna się na przełomie 1376-1377 roku. Bohaterowie będą walczyć o władzę, ale i o miłość. Odwaga będzie mierzyć się z tchórzostwem a wielkość z małością.
W nowej serii w rolę Jadwigi, która zostaje pierwszą kobietą - królem Polski, zaręczonej z księciem habsburskim Wilhelmem, wcieli się Dagmara Bryzek. Wielki Książę Jogaiła - w tej roli zobaczymy Vasyla Vasylyka - po przyjęciu chrztu zostaje królem Władysławem Jagiełłą. Ukochany syn księcia Olgierda (Wojciech Żołądkowicz), staje się wielkim mężem stanu i dobrym mężem Jadwigi.

Przed widzami TVP1 wielkie emocje, a przed bohaterami wyzwania. Nowy sezon "Korony Królów" łączy dramat z historią, miłość z intrygą. Kolejne pokolenia bohaterów serialu będą tworzyć barwny świat Krakowa, dworu na Wawelu. Poznamy dalsze losy Esterki, Cudki i jej dzieci, zobaczymy w akcji Urszulę, córkę Reginy, posłuchamy kojących rad Ojca Wojciecha. Nie zabraknie wielkich miłości, sekretnych misji, wątków szpiegowskich.

Trzeci sezon telenoweli "Korona królów" od poniedziałku do piątku o godz. 18:30 (od 9 września 2019 roku) na antenie TVP1.

Komentarze (1 - 4 z 4)

Na Discovery, Złomowisko.pl jest zdecydowanie lepsze.
 1  
WOW! juz sie nie moge doczekac, a o czym byly wczesniejsze sezony
 1  
to tylko czekac, jak prezes tv wyskoczy z wynikami ogladalnosci
 1  
super, że wraca najlepszy serial historyczny na świecie :)
 5