Łukasz Szewczyk10.09.2019 (19:54)brak komentarzy

Startuje czwarty sezon serialu "Leśniczówka" w TVP1

Telewizyjna Jedynka rozpoczyna emisję czwartego sezonu serialu "leśniczówka"
"Leśniczówka"
Osią nowych odcinków będą przede wszystkim rodzinne sekrety Majewskich. Niebagatelną rolę w tym wątku odegra tajemniczy mecenas Teodor Grzymowski, prawnik, który ma pomóc Krzysztofowi (Marek Bukowski) w oczyszczeniu się z zarzutu morderstwa. Sporo emocji bez wątpienia wzbudzi także niezwykle trudna i pełna meandrów społeczno-polityczna kariera Katarzyny (Jolanta Fraszyńska). Karczowie (Henryk Talar, Przemysław Bluszcz) też nie dadzą o sobie zapomnieć. Dzięki działaniom Nowackiego (Grzegorz Pawlak) i Mirosa (Marcin Stec) na jaw zaczną wychodzić kolejne brudne interesy przedstawicieli tej rodziny.
Tworząc scenariusz do czwartego sezonu "Leśniczówki" jej twórcy postanowili odnieść się również do ważnych społecznych problemów. Dlatego też kontynuowany będzie wątek problemów alkoholowych, z którymi borykają się niektórzy mieszkańcy Leśniczówki. Znalazło się też miejsce na podjęcie tematu zdrowia psychicznego - wiadomo, że Polacy nie chodzą do psychologa nie dlatego, iż tego nie potrzebują, ale dlatego, że boją się stygmatyzacji. Nie zabraknie także wątków opowiadających o trudnych, ale niezwykle ważnych dla bohaterów serialu, relacji rodzinnych.

Zdjęcia, podobnie jak w poprzednich sezonach, realizowane są w pięknych i magicznych okolicznościach przyrody Zalesia Górnego, Lasów Sękocińskich i Młochowskich. Sporo scen kręconych jest także w Konstancinie, Piasecznie oraz Warszawie.

Premierowe odcinki serialu "Leśniczówka" od poniedziałku do środy o godz. 20:30 (od 10 września 2019 roku) na antenie TVP1.