Łukasz Szewczyk11.09.2019 (16:49)4 komentarze

Grupa TVN Discovery Polska sprzedała NTL Radomsko. Nowym właścicielem Michał Winnicki Entertainment

95 proc. udziałów w NTL Radomsko Sp. z o.o. z grupy TVN Discovery Polska zostało sprzedanych spółce Michał Winnicki Entertainment. Pozostałe 5 proc. kupiła zależna od Michała Winnickiego spółka MWE Teleport Sp. z o.o.
NTL Radomsko
- Decyzja o sprzedaży spółki NTL Radomsko wynika z przyjętej przez nas długoterminowej strategii rozwoju naszej firmy - powiedziała Dorota Żurkowska-Bytner, członek Zarządu TVN Discovery Polska. - Bardzo się cieszymy, że firma trafia w dobre ręce. Jesteśmy przekonani, że jej potencjał zostanie dobrze wykorzystany przez nowego właściciela. Przy tej okazji chciałabym bardzo serdecznie podziękować wszystkim pracownikom spółki, którzy wspólnie z nami budowali sukces tej stacji - dodaje.
- Akwizycja NTL Radomsko w pełni wpisuje się w naszą aktualną strategię tj. inwestycje w obszarze naziemnej telewizji cyfrowej oraz wzmacnianie naszej obecności u operatorów płatnej telewizji. Telewizja NTL pod skrzydłami TVN z małej, lokalnej stacji stała się anteną o zasięgu ogólnopolskim. Chcemy dalej rozwijać ją w tym kierunku - powiedział Michał Winnicki.

NTL Radomsko jest operatorem lokalnego multipleksu naziemnej telewizji cyfrowej MUX L3 dostępnego na terenie województw łódzkiego i śląskiego. To również nadawca ogólnopolskiego programu telewizyjnego NTL, który jest emitowany m.in. na platformie Cyfrowy Polsat, NC+, UPC, Vectra i w sieciach kablowych.

Komentarze (1 - 4 z 4)

nadal brak w EAST&WEST :(
 1  
Syn Jana Winnickiego ? ;)
 3  
Same szroty u tego Michała Winnickiego. Wykupuje najgorsze gnioty na rynku TO! TV, TVR, NTL
Faktycznie, pokaźne portfolio kanałów
 12  
Winnickiemu to tylko udało się NUTA.TV i Top Kids, gdzie można zobaczyć kreskówki z lat 90-tych. Dobrze jakby mangę dodał do ramówki. Reszta to rzeczywiście gnioty, które jako całe portfolio nie potrafi osiągnąc wyników oglądalności jak nie jeden kanał tv.
 1