Łukasz Szewczyk11.09.2019 (19:41)brak komentarzy

Mini serial "I Am the Night" na TNT

Nowy miniserial "I Am the Night" to produkcja inspirowana prawdziwymi wydarzeniami z życia Fauny Hodel. Opowiada o nastolatce, która zrobi wszystko, aby poznać prawdę o swojej przeszłości. Za reżyserię obrazu odpowiada Patty Jenkins, a w jednej z głównych ról wystąpił nominowany do nagrody Emmy Chris Pine.
I Am the Night
Inspirowany faktami miniserial "I Am the Night" opowiada historię Fauny Hodel (India Eisley), nastolatki, która zaraz po urodzeniu została oddana do adopcji. Dziewczyna wiedzie spokojne życie na przedmieściach Reno w Nevadzie i jest w gruncie rzeczy pogodzona z faktem, że nic nie wie o swoim pochodzeniu. Pewnego dnia dokonuje jednak odkrycia, które sprawia, że zaczyna wszystko kwestionować. Fauna ze wszelką ceną próbuje poznać historię własnych narodzin. Na swojej drodze spotyka reportera (Chrisa Pine), którego prześladuje sprawa sprzed lat. Wspólne poszukiwania coraz bardziej zbliżają ich do niesławnego ginekologa z Los Angeles, doktora George'a Hodela (Jefferson Mays), który znany jest w mrocznych kręgach Hollywood.
W serialu, obok nominowanego do nagrody Emmy Chrisa Pine'a, wystąpili: India Eisley jako Fauna Hodel, Jefferson Mays jako George Hodel, Leland Orser jako Peter Sullivan, Yul Vazquez jako Billis, Dylan Smith jako Sepp, Golden Brooks jako Jimmy Lee, Justin Cornwell jako Terrence Shye, Jay Paulson jako Ohls oraz Connie Nielsen jako Corinna Hodel.

Miniserial "I Am the Night" wyreżyserowany został przez Patty Jenkins na podstawie scenariusza autorstwa pisarza Sama Sheridana. Za produkcję serialu odpowiada Studio T należące do spółki Turner, a producentami wykonawczymi są Patty Jenkins, Michael Sugar, Chris Pine oraz Sam Sheridan. Rolę reżyserów pełnią także Carl Franklin oraz Victoria Mahoney - oboje wyreżyserowali po dwa odcinki.


Premiera pierwszych dwóch odcinków miniserialu "I Am the Night" na antenie TNT odbędzie się 16 września. Emisja w poniedziałki o godz. 21:00. Produkcja liczyć będzie 6 odcinków.