Łukasz Szewczyk12.09.2019 (11:01)1 komentarz

Netflix zapowiada kolejny polski serial - "W głębi lasu"

Na 2020 rok Netflix zapowiada premierę kolejnego polskiego serialu oryginalnego. Właśnie ruszyła produkcja "W głębi lasu" - adaptacji bestsellerowego thrillera Harlana Cobena o tym samym tytule.
Netxli zapowiada kolejny polski serial - "W głębi lasu" / Fot. Netflix
Netxli zapowiada kolejny polski serial - "W głębi lasu" / Fot. Netflix
- Mamy ogromną przyjemność zapowiedzieć, że naszym drugim oryginalnym serialem wyprodukowanym w Polsce będzie adaptacja powieści "W głębi lasu" autorstwa Harlana Cobena - pełnej tajemnic historii rozgrywającej się w dwóch planach czasowych. ATM Grupa zaprosiła do współpracy najlepszych producentów, scenarzystów i reżyserów, którzy stworzyli wierną adaptację książki, a jednocześnie nadali jej lokalnego kolorytu i wprowadzili bohatera, który idealnie dopełnia wciągającą opowieść o utraconej niewinności i oczyszczeniu, jakie niesie ze sobą prawda ogłosił Michael Azzolino, dyrektor ds. międzynarodowych produkcji oryginalnych w Netflix

"W głębi lasu" to kolejna produkcja Netflix rozgrywająca się w Polsce. Fabuła obejmuje dwa wymiary czasowe: rok 1994 oraz 2019. Opowieść w zaskakujący sposób przedstawia losy warszawskiego prokuratora, Pawła Kopińskiego, który mimo upływu lat nie potrafi otrząsnąć się po stracie ukochanej siostry, zaginionej w niewyjaśnionych okolicznościach podczas obozu letniego. Niespodziewane odnalezienie ciała, którego śmierć zdaje się być powiązana ze zniknięciem dziewczyny, może w końcu doprowadzić do przełomu w śledztwie. Policja podejrzewa, że ofiarą jest chłopiec, który zniknął bez śladu wraz z siostrą Pawła 25 lat temu. Nadzieję na rozwiązanie sprawy przyćmiewają jednak głęboko skrywane rodzinne tajemnice, których wyjście na jaw może sprawić, że wszystko, co Paweł przez lata budował legnie w gruzach.
Sześcioodcinkową produkcję reżyserują Leszek Dawid oraz Bartosz Konopka. Autorami scenariusza są Agata Malesińska i Wojtek Miłoszewski. Serial produkuje ATM Grupa. Producentką kreatywną jest Anna Nagler, producentami wykonawczymi natomiast są Andrzej Muszyński oraz Harlan Coben.

- "W głębi lasu" to historia pełna tajemnic. Chcesz za nią iść. Nierozwiązane sprawy z młodości możesz zakopać głęboko, a one i tak cię dopadną któregoś dnia. Fascynuje mnie konfrontacja z beztroskim czasem dorastania. Zajrzeć tam, gdzie zostawiłeś najpiękniejsze, a zarazem najokrutniejsze doświadczenia w swoim życiu. Poznać prawdę. Bez tego nie możesz pójść dalej - mówi Leszek Dawid, reżyser.

- Paweł Kopiński jest dla mnie niezwykłym bohaterem. Chciałbym mieć tyle siły co on. Los przetoczył się przez jego życie jak tornado, zabrał mu najbliższe osoby, naznaczył go porzuceniem, samotnością, zdradą, a mimo tego, ten facet ciągle wstaje, walczy i nie traci wiary w ludzi. Jeśli jemu się uda pokonać swoje demony, uznać błędy, zmierzyć z przeszłością, sięgnąć po prawdę, odzyskać spokój i wybaczyć sobie - to wierzę, że mnie też może się udać. To jest najbardziej budujący przekaz tej opowieści - wyznaje Bartosz Konopka.

"W głębi lasu to kolejna", obok brytyjskiej serii The Stranger oraz hiszpańskiego El Inocente, współpraca między Cobenem a Netflix. - Jestem bardzo dumny, że współpracuję z niesamowitą obsadą i twórcami z Polski oraz pomagam ich znakomitą pracę przedstawić widzom Netflix na całym świecie - mówi producent wykonawczy i autor książki Harlan Coben.

Projekt jest wsparty finansowo przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Komentarze (1 - 1 z 1)

jestem ciekaw co z tego wyjdzie lubie taka tematyke i mam nadzieje ze bedzie hit z tego
 2