Łukasz Szewczyk12.09.2019 (12:23)brak komentarzy

Gangsterzy, groźne sekty, nielegalne adopcje. 22 sezon serialu "Ojciec Mateusz" w TVP1

Bezwzględni gangsterzy, pozbawieni skrupułów szantażyści, nielegalne adopcje i pojawienie się groźnej sekty. To im dzielnie stawią czoła sandomierscy policjanci w najnowszym sezonie "Ojca Mateusza".
"Ojciec Mateusz"
Prócz żmudnych i skomplikowanych śledztw główni bohaterowie serialu przeżywać będą wiele emocjonalnych rozterek, uczuciowych perypetii, mniejszych i większych dramatów. Do szpitala w bardzo ciężkim stanie trafi Pluskwa (Eryk Lubos), który rozpocznie pracę jako taksówkarz, a podejrzenie o jego brutalne pobicie padnie na mafię taksówkową. O śmierć otrze się również babcia Lucyna (Aleksandra Górska), która omyłkowo spożyje trujące dopalacze. Również Mateusz (Artur Żmijewski) cudem uniknie śmierci, a to dzięki... proroczym snom Możejki (Piotr Polk). Sam inspektor pomoże natomiast w potrzebie swojej atrakcyjnej sąsiadce Martynie, która ze względu na awarię kanalizacji na jakiś czas wprowadzi się do jego mieszkania.
Na plebanii dojdzie do małej rewolucji, gdyż pojawią się na niej kandydatki na gosposię. A to za sprawą przechodzącej poważny kryzys Natalii (Kinga Preis), która porzuci gotowanie i zacznie medytować. Co gorsza - ulubienica Mateusza zdecyduje się na poszerzenie swojej świadomości w niebezpiecznej sekcie! W jej otoczeniu pojawi się także znany restaurator Winkler, który po latach powrócił do Sandomierza. Będą spędzać ze sobą coraz więcej czasu, a kiedy biznesmen zostanie oskarżony o napaść na jubilera to gosposia twardo stanie w jego obronie.

Aspirant Nocul (Michał Piela) poczuje, że życie zaczyna się po czterdziestce. Nie tylko weźmie udział w charytatywnym biegu ulicznym, który ukończy z doskonałym rezultatem, ale pozna atrakcyjną, młodą kobietę. Zafascynowana stróżem prawa dziewczyna zacznie go kokietować i wysyłać mu czułe sms-sy, co wzbudzi podejrzliwość jego żony (Ewa Konstancja Bułhak). Zdesperowana Basia zacznie więc śledzić aspiranta, co doprowadzi do zaskakującego finału. Tymczasem sierżant Gibalski (Rafał Cieszyński) będzie bardzo przejęty i zaangażowany w przygotowania do chrztu swoich synów. Problem w tym, że jego ukochana Agata (Alżbeta Leńska) zażyczy sobie idealnego kandydata na ojca chrzestnego. Gibalski będzie miał nie lada kłopot, by go znaleźć. Sercowe rozterki nie ominą Ewy Kobylickiej (Edyta Olszówka). Kiedy jej ukochany (Jakub Wesołowski) zaproponuje, by wreszcie zamieszkali razem, wpadnie w panikę. Ze swoich obaw zwierzy się Możejce, który znajdzie dla niej najbardziej rozsądne rozwiązanie.

Zabawne perypetie nie ominą za to aspiranta Dziubaka (Bartłomiej Firlet), który za namową kolegów z komendy zdecyduje się na udział w telewizyjnym, randkowym show "Panna na wydaniu". Media zainteresują się też księdzem Mateuszem - jedna z poczytnych ogólnopolskich gazet opisze jego detektywistyczne dokonania, co zaowocuje pomysłem na powstanie serialu o słynnym na całą Polskę duchownym. Wywoła to niepokój bliskich mu osób, obawiających się, że telewizyjna produkcja zmieni ich życie na zawsze.


Premierowe odcinki 22 sezonu serialu "Ojciec Mateusz" w czwartki o godz. 20.35 (od 12 września 2019 roku) na antenie TVP1.