Łukasz Szewczyk12.09.2019 (12:30)brak komentarzy

Startuje kulinarne show TVP2 "Najgorszy kucharz"

Na antenie TVP2 debiutuje nietypowy program kulinarny, w którym najgorsi kucharze w Polsce trafią pod skrzydła dwóch mistrzów kuchni, by nauczyć się gotowania na profesjonalnym poziomie i z kulinarnych ignorantów zmienić się w prawdziwych pasjonatów.
Marcin Kuc i Dariusz Kuźniak mentorami w programie TVP2 "Najgorszy kucharz" / Fot. materiały prasowe TVP
Marcin Kuc i Dariusz Kuźniak mentorami w programie TVP2 "Najgorszy kucharz" / Fot. materiały prasowe TVP
"Najgorszy kucharz" to program dla tych, którzy naprawdę nie potrafią gotować. Tutaj im gorzej, tym lepiej. Ale tylko do czasu. Najgorsi kucharze, zgłoszeni przez zniecierpliwionych mężów, żony, partnerów życiowych oraz wiecznie głodne dzieci, przez dziesięć tygodni, pod okiem dwóch profesjonalnych kucharzy, będą zgłębiali tajniki gotowania, a najlepszy z nich zdobędzie wysoką nagrodę pieniężną.
16 uczestników, podzielonych na dwie drużyny, pod wodzą dwóch mentorów - Dariusza Kuźniaka i Marcina Kuca, nauczy się podstaw gotowania oraz posługiwania się sprzętami i narzędziami kuchennymi, o istnieniu których nawet nie mieli pojęcia. Będzie zaskakująco, ale przede wszystkim zabawnie. Kulinarne antytalenty będą rywalizować między sobą w kuchennych konkurencjach, a szefowie oraz goście specjalni będą oceniać ich umiejętności. Motywacją do ciężkiej pracy i chęci nauki będzie przede wszystkim satysfakcja, radość bliskich, ale i atrakcyjna, finansowa nagroda główna. Ten, kto poczyni najszybsze postępy i nabędzie najwięcej umiejętności, zostanie wybrany przez profesjonalne jury zwycięzcą programu "Najgorszy Kucharz".

Premierowe odcinki programu "Najgorszy kucharz" w czwartki o godz. 20.50 (od 12 września 2019 roku) na antenie TVP2.

"Najgorszy Kucharz" to polska wersja formatu "Worst cooks", należącego do All3Media. Show produkowany był w Wielkiej Brytanii oraz Stanach Zjednoczonych, gdzie wyemitowano już szesnaście sezonów tego programu.