Łukasz Szewczyk17.09.2019 (16:45)brak komentarzy

Puchar Lavera. Tenisowe mecze gwiazd na żywo w Eurosporcie

Rafael Nadal i Roger Federer w jednej drużynie? U ich boku młode gwiazdy jak Stefanos Tsitsipas i Alexander Zverev, a po drugiej stronie siatki m.in. Nick Kyrgios, Denis Shapovalov, John Isner czy Milos Raonic? Takie rzeczy można zobaczyć tylko w Pucharze Lavera, który pokaże na żywo wyłącznie Eurosport.
Puchar Lavera w Eurosporcie
Puchar Lavera to drużynowy turniej z udziałem największych gwiazd tenisa, który w tym roku rozegrany będzie już po raz trzeci. Organizowany jest na cześć legendarnego Australijczyka Roda Lavera, a w tym roku odbędzie się w Genewie. W turnieju wystąpi 12 zawodników, podzielonych na drużyny Europy i Reszty Świata, których kapitanami będą prawdziwe ikony tenisa - Bjoern Borg i John McEnroe. W zawodach zobaczymy m.in. Rogera Federera, Rafaela Nadala, Dominika Thiema, Alexandra Zvereva, Stefanosa Tsitsipasa, Nicka Kyrgiosa, Denisa Shapovalova czy Milosa Raonica. Zmagania najlepszych tenisistów świata na antenie Eurosportu 1 i w Eurosport Playerze skomentują Witold Domański, Marek Furjan, Lech Sidor i Karol Stopa.
W ramach Laver Cup w piątek i sobotę rozegrane zostaną po trzy spotkania singlowe i po jednym meczu debla. W niedzielę kolejność będzie odwrotna - po meczu deblowym nastąpią trzy single. Gra się do dwóch wygranych setów, set trzeci to zawsze tie-break do 10 punktów. Każdy wygrany mecz w piątek daje drużynie jeden punkt, w sobotę dwa, w niedzielę trzy. Jeśli po 12 meczach będzie remis, to rozegrany zostanie decydujący krótki mecz deblowy, sprowadzony do długiego tie-breaka (wygraną daje 13 punktów).

Puchar Lavera 2019 - plan transmisji:
• Piątek (20 września) godz. 13:00 i 18:55
• Sobota (21 września) godz. 12:55 i 17:30
• Niedziela (22 września) godz. 11:55