Łukasz Szewczyk18.09.2019 (10:32)1 komentarz

"Motyw". TVN kręci nowy serial kryminalny

W Gdańsku rozpoczęły zdjęcie do nowego serialu kryminalnego TVN. "Motyw" to historia o miłosnym trójkącie, pozorach i kłamstwie, w które uwikłani są główni bohaterowie. W rolach głównych m.in. Małgorzata Kożuchowska, Agnieszka Grochowska, Michał Czernecki.
Nowy serial TVN "Motyw" / Fot. TVN Discovery Polska
Nowy serial TVN "Motyw" / Fot. TVN Discovery Polska
Akcja serialu rozgrywa się w dwóch przestrzeniach czasowych - widzowie zobaczą historię osadzoną we współczesnym Gdańsku, a w retrospekcjach fabuła przeniesie się do lat 80-tych. Sceny nakręcone nad Bałtykiem obecne będą we wszystkich z 10 zaplanowanych odcinków. Ekipę produkcyjną DGA Studio oraz aktorów spotkać będzie można m.in. przy gdańskim lotnisku, plaży Stogi czy w okolicach ulicy Elektryków. W serialu pojawią się takie charakterystyczne obiekty miasta jak np. Ratusz Głównego Miasta, Żuraw, Długi Targ, Wyspa Spichrzów, Ołowianka, molo w Brzeźnie, Stadion Energa Gdańsk, Zielona i Złota Brama, Kościół Mariacki czy chociażby Fontanna Neptun. Zdjęcia w Gdańsku potrwają do 22 września.
- Nasza gdańska opowieść w serialu "Motyw" jest połączeniem filmu noir i dramatu obyczajowego. Chcemy podtrzymywać w widzach napięcie charakterystyczne dla policyjnego thrillera, ale będziemy jednocześnie pokazywać, że kryminał nie musi opowiadać o ludziach odmiennych od nas. Bo tak naprawdę każdy z nas bywa słaby i często różnica pomiędzy ścigającym a ściganym nie jest duża. Gdańsk jest idealnym miejscem do osadzenia tej wielowymiarowej historii - mówi Paweł Maślona, reżyser.
Agnieszka Grochowska jako Anna

Emisja serialu "Motyw" planowana jest na wiosnę 2020, ale wcześniej "Motyw" będzie można zobaczyć w player.pl.

Producentem serialu jest DGA Studio, Dorota Kośmicka-Gacke ("Diagnoza", "Druga szansa", "Niania", "Kasia i Tomek", "Camera Cafe") i Jan Kępiński ("Milionerzy", "Agent: Gwiazdy") na zlecenie TVN. Za scenariusz odpowiada zespół: Tomasz Titkow (główny scenarzysta), Joanna Titkow i Ewa Popiołek, pod nadzorem kreatywnym Katarzyny Śliwińskiej-Kłosowicz (szefowa działu literackiego TVN, odpowiedzialna m.in. za seriale: "Druga Szansa" "Pod Powierzchnią" czy "Diagnoza"). Serial reżyseruje jeden z najzdolniejszych twórców młodego pokolenia - Paweł Maślona (współscenarzysta "Demona", reżyser wielokrotnie nagradzanego "Ataku paniki"). Operatorem jest Mikołaj Łebkowski. Kierownikiem produkcji - Robert Feluch. Autorem scenografii jest Elwira Pluta, charakteryzacji Aneta Brzozowska, a kostiumów Dorota Williams. Montażem zajmie się Piotr Kmiecik i Wojciech Mrówczyński.

Komentarze (1 - 1 z 1)

Tytuł powinien brzmieć - tvn kręci kolejnego gniota
 1