Łukasz Szewczyk20.09.2019 (9:30)2 komentarze

Rusza TVN Discovery Talents. Nowa platforma "dla twórców, których pomysły podbiją serce publiczności".

Podczas 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni zainaugurowano działalność TVN Discovery Talents. Jest to nowa platforma stworzona z myślą o twórcach filmowych i telewizyjnych, założona przez TVN Discovery Polska
Siedziba TVN Discovery Polska
Platforma otwierając się zarówno na debiutantów jak i doświadczonych scenarzystów, pisarzy, reżyserów i producentów, ma być szansą nawiązania współpracy z utalentowanymi twórcami - nie tylko tymi, którzy świetnie piszą, ale także tymi, którzy mają szczególny talent do budowania postaci czy konstruowania dialogów.
- Pomysł na uruchomienie platformy wziął się z potrzeby szerszej komunikacji ze środowiskiem twórców, bo oprócz naszych widzów, to właśnie twórcy stanowią ogromny potencjał grupy TVN Discovery. Dlatego zdecydowaliśmy się na stworzenie nowego narzędzia. TVN Discovery Talents to nie tylko platforma pozwalająca zaistnieć młodym twórcom, ale przede wszystkim sposób na wymianę wiedzy i doświadczenia. Dlatego bardzo ważnym elementem projektu będą regularnie organizowane warsztaty prowadzone przez największe autorytety w danej dziedzinie - tak o idei platformy mówi jej inicjatorka, Katarzyna Mazurkiewicz.

Każdy projekt jest weryfikowany, a autorzy najlepszych propozycji zostają zaproszeni do dalszych etapów współpracy. - Dzięki platformie chcemy znaleźć projekty zaskakujące, poruszające i wyjątkowe, z ciekawymi i nietuzinkowymi bohaterami. Liczy się przede wszystkim oryginalny pomysł - tłumaczy szef zespołu ds. kreacji seriali TVN Discovery Polska Katarzyna Śliwińska-Kłosowicz.

Wraz z inauguracją platformy ruszył pierwszy nabór specjalny TVN Discovery Talents pod hasłem "Wielka szansa już nie wróci". W jego ramach uczestnicy mogą przesyłać scenariusz pełnometrażowego filmu fabularnego. Nabór obejmuje trzy gatunki filmowe: komedię, czarną komedię i komediodramat. Najlepsze scenariusze zostaną wyłonione do 30 czerwca 2020 roku.

Oprócz perspektywy współpracy TVN Discovery Talents oferuje również warsztaty i seminaria z autorytetami w dziedzinie filmu i telewizji. - Warsztatowa odsłona TVN Discovery Talents to jedno ze stałych założeń projektu. Wierzymy, że to nie sam tekst, a współpraca z innymi kreatywnymi twórcami jest najbardziej kluczowym elementem przy pisaniu wartościowych scenariuszy. - tłumaczy Katarzyna Mazurkiewicz.

Gościem pierwszego warsztatu pod egidą TVN Discovery Talents, zorganizowanego podczas festiwalu Mastercard Off Camera w Krakowie w maju 2019, był Christian Vikander, jeden z twórców serialu "Most nad Sundem". Podczas FPFF w Gdyni zespół TVN Discovery Talents zorganizował czterogodzinne warsztaty kreatywne ze scenarzystką Agnieszką Kruk i badaczem mediów Dorotą Pawelec pt.: "Writers room czyli jak dziś powstają scenariusze".

Komentarze (1 - 2 z 2)

No ujadacze na Discovery, zgłaszać się, nic wam się na tym kanale nie podoba, to na pewno macie mnóstwo pomysłów.
Czekam z niecierpliwością.
Jeśli komuś pasuje taki "kontent" (program DISCOVERY CHANNEL na 20 września - piątek :

3:00 Piekielne drogi, odc. 10: Zadanie dla Juniora
4:00 Brytyjscy truckersi
5:00 Od destrukcji do produkcji: Krzesła, doniczki i obrotnice
5:30 Kto da więcej?: Szturmowiec z "Gwiezdnych Wojen"/Motocykl mustang
6:00 Fani czterech kółek: Mercedes 560sl,1987
7:00 Najniebezpieczniejszy zawód świata 12: Carpe diem - część 2
8:00 Syberyjska ruletka: Powrót do domu
9:00 Ocalić dom: Pod wodą
10:00 Stacja Alaska: Bestia
11:00 Bimbrownicy: Wiśniówka
12:00 Ekstremalna Alaska: Zabójcza zimna
13:00 Nagi instynkt przetrwania: Ogień na górze
14:00 Alaska: Ostatni przystanek: Kulisy podróży
15:00 Złomowisko PL, odc. 13
16:00 Gorączka złota: rzeka skarbów: McKinley
17:00 Morze złota: Na pokładzie
18:00 Przystanek Bieszczady, odc. 3
19:00 Lotnisko, odc. 3
20:00 Złomowisko PL, odc. 2
21:00 Nagi instynkt przetrwania, odc. 7
22:00 Życie w dziczy: Oczami Hinesów
23:00 Złomowisko PL, odc. 5
0:00 Fani czterech kółek: BMW 2002TII - Kalifornia
1:00 Militaria na warsztat, odc. 1
2:00 Królowie asfaltu: Jak to bywa w życiu
 0  
Od tego masz ponad 100 kanałów dostępnych w platformach, abyś sobie wybrał co Ci się podoba. Jednym się podoba coś innego, a innym ta ramówka którą prezentujesz.
Wolność wyboru.
 2