Łukasz Szewczyk20.09.2019 (9:43)7 komentarzy

"Czar par" w TVP2. Powrót kultowego teleturnieju. Prowadzą Kurzajewski i Krzan

Po 23 latach przerwy na telewizyjna antenę powraca "Czar Par". Program w nowej, dynamicznej i zaskakującej odsłonie poprowadzą Maciej Kurzajewski i Izabella Krzan, a na fotelach jurorów zasiądą znane i lubiane małżeństwa: Katarzyna Cichopek z Marcinem Hakielem, oraz Dorota Chotecka z Radosławem Pazurą.
Prowadzący program "Czar par" w TVP2
Serial "Chicago Fire" / © 2012 OPEN 4 BUSINESS PRODUCTIONS LLC. All Rights Reserved
Serial "Chicago Fire" / © 2012 OPEN 4 BUSINESS PRODUCTIONS LLC. All Rights Reserved.
W jesienne piątkowe wieczory, przez dwanaście tygodni będziemy śledzić rywalizację wybranych z całej Polski odważnych, szalonych, a przede wszystkim kochających się par, które w każdym odcinku będą poddawane różnym próbom testującym ich miłość, współdziałanie, poczucie humoru i wiedzę o sobie nawzajem, a to wszystko z wykorzystaniem najnowocześniejszej technologii. - Nie chcemy powracać do starej formuły programu, bo czeka nas zupełnie coś nowego, w nowoczesnym wydaniu. Idziemy na żywioł i liczymy na fantastyczne pary, które z pewnością zapewnią nam rozrywkę - przyznaje jeden z członków jury, Marcin Hakiel.
"Czar Par" był pierwszym telewizyjnym show w Polsce w latach 90. zrobionym z tak wielkim rozmachem. W latach 90. program cieszył się ogromną popularnością. Gdy przychodziła pora emisji, całe rodziny z napięciem obserwowały losy uczestników i ich zaciętą rywalizację. W nowej odsłonie programu uczestnicy ponownie zmierzą się ze spektakularnymi zadaniami, sprawdzającymi ich wiedzę ogólną, znajomość siebie, sprawność fizyczną - często pod presją czasu.

Show telewizyjne w nowej odsłonie poprowadzą: Maciej Kurzajewski i uwielbiana przez widzów Izabella Krzan.

Zmagania uczestników wybranych na castingach, spośród tysięcy chętnych do rywalizacji par, będą oceniać dwa popularne małżeństwa: Katarzyna Cichopek i Marcin Hakiel oraz Dorota Chotecka i Radosław Pazura. Zdaniem gospodarza programu, Macieja Kurzajewskiego atmosfera w studio jest naprawdę gorąca, a jurorzy nieprzewidywalni: "Bardzo żywiołowo reagują i dobrze się bawią. Czasami musimy ich ograniczać, choćby w tym, jak wyrywają się do tego, żeby samemu sprawdzić się w jakiejś konkurencji".

W każdym odcinku pojawi się również gość specjalny - ekspert w swojej dziedzinie, a zarazem gorące nazwisko w show-biznesie. Gościem pierwszego odcinka będzie Bożena Dykiel, która przed laty sprawdzała w programie "Czar Par" zdolności aktorskie jego uczestników.

W każdym odcinku program opuści para z najmniejszą liczbą punktów. W odcinku finałowym spotkają się trzy najlepsze pary, które będą walczyć o niezwykle atrakcyjną nagrodę pieniężną - 300 tysięcy złotych. Zwycięzców nowej edycji programu "Czar Par" wybiorą widzowie w głosowaniu SMS. - Na szczęście my będziemy oceniać tylko część konkurencji, więc na nas nie będzie ciążyć całość wyboru, kto przejdzie dalej, a kto odpadnie - potwierdza Marcin Hakiel - jeden z jurorów.

Wytrwała rywalizacja, wyścig z czasem, sprawdzian zręczności i kreatywności, a także rosnące z odcinka na odcinek emocje. A to wszystko w wykonaniu kochających się par, które dla zwycięstwa gotowe są poddać swoje uczucie wielu testom i próbom.


Emisja premierowych odcinków teleturnieju "Czar Par" w piątki o godz. 20:40 (od 20 września 2019 roku) na antenie TVP2.

Komentarze (1 - 7 z 7)

Odgrzewane kotlety czas zacząć. Nie jestem oczarowany.
 1  
Wypadałoby wspomnieć, że pomysłodawczynią programu była Bożena Walter.
A skoro media narodowe, nie mogąc wymyślić nic oryginalnego, powracają do projektów sprzed lat, to niech TVP wznowi jeszcze Telewizyjny Ekran Młodych, a radio - Tu Jedynka.
 4  
Wypadałoby wspomnieć, że pomysłodawczynią programu była Bożena Walter.
A skoro media narodowe, nie mogąc wymyślić nic oryginalnego, powracają do projektów sprzed lat, to niech TVP wznowi jeszcze Telewizyjny Ekran Młodych, a radio - Tu Jedynka.
Ale skoro format się sprawdził i jest dobry czas aby ponownie wrócił na antenę to dlaczego nie? Miałem okazję oglądać piątkowy "Czar par" i muszę przyznać że "lifting" bardzo udany. Pamiętam "Czar par" z przed 23 lat i nie spodziewałem się że po latach uda się tak dobrze dopracować wersję współczesną. Dobrze dobrani prowadzący i youry. Maciej Kurzajewski jak zwykle świetnie sobie radzi prowadząc każdy program (supergwiazda) ale na uznanie zasługuje też Izabela Krzan która jeszcze nie tak dawno nie miała żadnego doświadczenia z mediami. Dziewczyna jako "nowicjuszka" naprawdę świetnie sobie radzi. Dobrze że TVP umożliwia debiut wielu młodym i utalentowanym. Tak trzymać :-)
 0  
Widzę, że zdania są podzielone. Ja jestem sceptyczny co do tego typu programów. Za dużo odgrzewanych kotletów, i promocja disco polo. To duże minusy tvp. Jednak trzeba być obiektywny. Za Jacka Kurskiego telewizja odżyła sportowo sporo relacji dla kibiców i to jest duży plus. Jest też Korona Królów i niektóre ciekawe produkcje jak np serial Stulecie winnych, czy teatr tv, to również pozytywna strona tvp. Jednak tych programów rozrywkowych i kiczu typu rolnik szuka żony stanowczo za dużo. Podsumowując tvp ma swoje mocne strony, ale zdecydowania nie powinna obniżać poziomu słabymi pozycjami.
 2  
"Za dużo odgrzewanych kotletów, i promocja disco polo. " Z Twojej wypowiedzi wynika, że widzów zadowoli śmierć na ekranie telewizora i to na żywo.
 1  
RMF to najlepsze radio?
 2  
Ja bym jeszcze proponował przywrócić takie programy jak: Sobótka (ten program był emitowany w Jedynce, we wczesnych latach osiemdziesiątych, w soboty, o 9:00 rano), Tik-Tak, Zwierzyniec, Rambit (to był taki teleturniej dla dzieciaków ze szkoły podstawowej i był emitowany w piątki, tak po godzinie 16:00), Kwant (taki program popularno-naukowy, w formie teleturnieju i prowadził go p. Roman Kanciruk i rozpoczynał się i kończył się utworem Jean Michel Jarre'a - Equinoxe 5 i był emitowany w czwartki, tak po godzinie 16:00, a po nim leciały filmy animowane).
 1