Łukasz Szewczyk20.09.2019 (13:44)22 komentarze

Grupa Polsat rozpoczyna testy HbbTV. Odkodowany Polsat News w naziemnej telewizji cyfrowej

Cyfrowy Polsat i Telewizja Polsat przeprowadzą testy możliwości usług technologii hybrydowych w ramach telewizji naziemnej. Zostaną również przeprowadzone testy techniczne mające na celu zwiększenie zasięgu MUX4.
Polsat - biurowiec
Cyfrowy Polsat podejmuje działania w celu zwiększenia zasięgu nadawania i dotarcia do widzów kanałów nadawanych na MUX4. Obecnie MUX4 dociera do około 33% populacji Polski. Cyfrowy Polsat wystąpił w związku z tym do Urzędu Komunikacji Elektronicznej o zgodę na czasowe przeprowadzenie emisji eksperymentalnej w czterech nowych lokalizacjach na częstotliwości z wykorzystaniem sygnału programów Polsat News, Polsat Sport, Polsat Sport Extra, Polsat Film, Polsat Cafe, Polsat Play, celem rozpoznania możliwości wdrożenia zaawansowanych usług dla klientów końcowych technologii hybrydowych, łączących linearny przekaz sygnałów telewizji naziemnej emitowanych w technologii DVB-T/DVB-T2 i przekaz internetowy w technologii HbbTV, w tym nowych kodeków wideo.
W ramach testów, w naziemnej telewizji cyfrowej w Warszawie, Katowicach, Poznaniu oraz Trójmieście zostanie włączona emisja kanału Polsat News w technologii DVB-T oraz w dalszym etapie testów, w technologii drugiej generacji NTC - DVB-T2. Zostaną przeprowadzone testy aplikacji i usług hybrydowych oraz oszacowana wielkość populacji, do której dociera sygnał oraz która ma możliwość odbioru takiego sygnału. Testy pozwolą na późniejsze docelowe poszerzenie zasięgu kanałów nadawanych w ramach MUX4 oraz zastosowanie optymalnych rozwiązań.

Ponadto nowe rozwiązania hybrydowe będą sprawdzane podczas emisji kanałów Telewizji Polsat nadawanych w ramach MUX2 i MUX4. W celu umożliwienia przetestowania nowych usług jak najszerszej grupie widzów, kanał Polsat News nadawany w ramach MUX4 zostanie odkodowany i udostępniony jako otwarty.

W najbliższym czasie będą więc testowane możliwości usług HbbTV na kanałach Telewizji Polsat nadawanych w ramach MUX2, MUX4 oraz w czterech nowych lokalizacjach testowych. Testy rozpoczynają się już 20 września 2019 roku.

Komentarze (1 - 10 z 22)

Pierdołami się zajmują, a Dolby Digital 5.1 jak nie było tak nie ma pomimo tego, że filmy które emitują mają DD 5.1.
 9  
Kanały na polsatowskim MUX-4 to jakość kablówki analogowej. Tyle w temacie.
 18  
polsat news HD odkodowany na kanale 40 (nadajnik Katowice)
 4  
Ktoś wie na jak długo? Nawet w Inormacjach się chwalili, że od dzisiaj PN odkodowany dla wszystkich w NTC.
 6  
Ktoś wie na jak długo? Nawet w Inormacjach się chwalili, że od dzisiaj PN odkodowany dla wszystkich w NTC.
Nie "dla wszystkich w NTC" .... tylko dla mieszkańców 4 aglomeracji (Warszawa, Katowie, Poznań, Trójmiasto) oraz dla abonentów polsatowskiego MUX-4, który jest płatny.
 6  
Jak długo? Do wyborów na pewno! Chyba nie jest przypadkiem, że odkodowany jest akurat kanał informacyjny!
 13  
Przecież to zwykłą ściema. Kończy się koncesja na śmieszny mux-4 i pod pretekstem testów będą żebrać o jej przedłużenie. Gdy osiągną swój cel - testy jak to testy ulegną zakończeniu.
Oni będą mieli koncesję, a widzowie guano.
 19  
@bastion
Niezupełnie. Polsat News jest dostępny dla każdego, kto jest w zasięgu nadajników MUX4. Ja odbieram w Szczecinie i nie jestem żadnym abonentem MUX4.
 8  
Testy to tylko pretekst. Kanał pozostanie odkodowany do wyborów, by propaganda sukcesu lała się jeszcze szerszym strumieniem...
 6  
A mi to do dupy potrzebne, przez yeahbunny polsat mi "Czechy" znikły bo na tej samej częstotliwości włączyli
 8