Łukasz Szewczyk20.09.2019 (17:47)4 komentarze

Benefis Janusza Gajosa w TVN Fabuła

W poniedziałek (23 września 2019 roku) kanał TVN Fabuła pokaże benefis Janusza Gajosa, zrealizowany w ramach 13. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym. Data emisji jest nieprzypadkowa, ponieważ to właśnie tego dnia aktor obchodzi swoje 80 urodziny.
Benefis Janusza Gajosa / Fot. materiały prasowe
Benefis Janusza Gajosa / Fot. materiały prasowe
Janusz Gajos to jeden z najbardziej cenionych polskich aktorów. Z okazji jego 80-tych urodzin, podczas 13. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, zrealizowano wyjątkowe spotkanie, które poprowadziła ikona polskiego dziennikarstwa filmowego - Grażyna Torbicka.
Ten wyjątkowy jubileusz zatytułowano "4 x 20" podkreślając w ten sposób, że mimo czterech dwudziestoleci obecności w polskiej kinematografii i na scenach teatralnych, artysta wciąż nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. Przyjmuje role ciekawe i kontrowersyjne w filmach takich jak "Kler" Wojciecha Smarzowskiego czy "Ciało" Małgorzaty Szumowskiej. Aktor w intymnej, ale i pełnej humoru rozmowie, opowiada o początkach swojej kariery. Wspomina pierwsze wrażenia ze scen filmowych i teatralnych oraz towarzyszące temu poczucie, że ma do czynienia z czymś wyjątkowym, przy jednoczesnej świadomości, próżności zawodu, jaki wykonuje. O tym czym jest dla niego wcielenie się w rolę, opowiada nie kryjąc wzruszenia i zakłopotania. Aktor zdradza również, że jego drugą największą pasją jest fotografia i prezentuje prywatne zdjęcia swojego autorstwa.

Premiera "Benefisu Janusza Gajosa" w poniedziałek (23 września 2019 roku)o godz. 20:00.

Komentarze (1 - 4 z 4)

Nie świruj pan panie Gajos
 2  
Szacunek za aktorstwo i rolę w filmach. Za politykę go hejtuję.
 4  
Rozumu życzę bo na stare lata widać się przyda temu panu
 0  
Życzę Panu, aby żył Pan jak najdłużej w szczęściu i zdrowiu. By zagrał Pan wiele ról, tak jak potrafi grać tylko Pan. W sposób rewelacyjny, przekonujący i wciągający. Gdziekolwiek i kogokolwiek Pan gra, przykuwa uwagę i nie potrafię oderwać wzroku. Gdy pojawia się Pan w kadrze lub na scenie, pański widok zapiera mi dech w piersiach. Jest Pan najlepszym aktorem, jakiego kiedykolwiek widziałam. Tak właśnie pańska osoba zapada w pamięć. Życzę Panu z całego serca, aby mógł się Pan jak najdłużej cieszyć życiem, śmiać, czuć się kochanym, rozwijać się jako fotograf i żeby Pan przyjechał z wystawą do Krakowa, tam czekają wierni fani, chcący zobaczyć Pana i jego zdjęcia. Dziękuję, Panu, za pracę, którą Pan wykonuje, za czar i humor, za to że Pan jest.
 2