Łukasz Szewczyk20.09.2019 (18:04)brak komentarzy

"Juliusz", "7 uczuć", "Kler", "Ocean`s 8", "Rzeźnia" - filmowy weekend premium TV

Najbliższy weekend na antenach kanałów premium (Canal+, HBO, Cinemax) upłynie przy takich premierach, jak m.in.: "Juliusz", "7 uczuć", "Kler", "Ocean`s 8" czy "Rzeźnia"
Ocean's 8
Canal+
Canal+
W piątek na antenie Canal+ "Juliusz" (20 września). Tytułowy Juliusz to uporządkowany nauczyciel plastyki, który nie może poradzić sobie ze swoim wiecznie imprezującym ojcem. Tym bardziej, że senior przeszedł właśnie drugi zawał serca, a nie ma zamiaru skończyć z piciem i dobrą zabawą. Juliusz musi znaleźć sposób, by wpłynąć na jego zachowanie. Wydaje się, że z odsieczą nadeszła przypadkowo poznana, beztroska lekarz weterynarii - Dorota. Okaże się jednak, że prawdziwe problemy dopiero się zaczną...
Drugą premierą będzie film "7 uczuć" (20 września). Adaś Miauczyński powraca do czasów swojego dzieciństwa ponieważ ma problem z nazywaniem towarzyszących mu emocji w swoim dorosłym życiu. Dzieciństwo kojarzy mu się z nauką nazywania i kontrolowania swoich emocji, a to jest właśnie to, czego mu teraz potrzeba. Ta niesamowicie nieprzewidywalna podróż do przeszłości obfituje w szereg komicznych sytuacji, ale niesie za sobą również moc wzruszeń i refleksji.

Z kolei niedzielną premierą filmu "Kler" (23 września). Przed paroma laty losy trzech księży połączyły się w tragicznych wydarzeniach. Od tego czasu spotykają się w każdą rocznicę katastrofy, z której cudem uszli z życiem. Na co dzień wiodą zupełnie odmienne życie. Lisowski aspiruje do robienia kariery w Watykanie, ale na jego drodze do sukcesu stoi arcybiskup Mordowicz, chcący wybudować największe sanktuarium w Polsce. Trybus jest z kolei wiejskim proboszczem, który ciągle walczy z uleganiem swoim słabościom. Trzeci z nich, Kukła, boryka się z problemem utraty zaufania parafian. Wkrótce ich historie połączą się po raz kolejny i wydarzenia, które będą miały miejsce, odcisną swoje piętno na każdym z nich.

Niedzielną Megapremierą będzie film "Ocean`s 8" (22 września). Debbie Ocean (Sandra Bullock) przez dobrych pięć lat zajmowała się przede wszystkim planowaniem skoku swojego życia. Jej celem stało się przejęcie wartego 150 mln dolarów naszyjnika, który podczas Gali Met będzie miała na sobie światowej sławy aktorka Daphne Kluger (Anne Hathaway). Ocean nie jednak jest w stanie działać sama. Potrzebuje pomocy swojej wspólniczki Lou Miller (Cate Blanchett), jubilerki Amity (Mindy Kaling), oszustki Constance (Awkwafina), paserki Tammy (Sarah Paulson), hakerki Nine Ball (Rihanna) oraz projektantki mody Rose (Helena Bonham Carter). Chcące zrealizować swój szalony plan kobiety nie są w stanie pozwolić sobie nawet na najmniejszy błąd.


Cinemax
Cinemax
Sobotnią premierą Cinemax2 będzie film "Grunt pod stopami" (21 września). Niespełna trzydziestoletnia Lola (Valerie Pachner) jest konsultantką biznesową, która zrobi wszystko, aby odnieść sukces. Kobieta wyróżnia się agresywną taktyką działania i ogromnym zaangażowaniem. Jej rutyną jest praca do późna i liczne wieczorne spotkania z klientami. Lola ukrywa przed światem związek z szefową Elise (Mavie Hörbiger), a także istnienie swojej mającej problemy psychiczne starszej siostry Conny (Pia Hierzegger). Jednak pewnego dnia Conny podejmuje próbę samobójczą, co wywraca codzienności Loli do góry nogami. Ciekawy dramat psychologiczny przedstawiający sylwetkę kobiety, która ze wszystkich sił stara się pomóc swojej siostrze i jednocześnie w pracy zachować pozory profesjonalizmu. Nie chce narazić na szwank swojej pozycji, którą budowała przez lata.

Niedzielną premierą kanału Cinemax będzie film "Rzeźnia" (22 września). Slaughterhouse to brytyjska elitarna szkoła z internatem, gdzie pochodzący z dobrych rodzin chłopcy i dziewczęta przybywają zdobyć odpowiednie dla ich grupy społecznej wykształcenie. Wszystko jest tam uporządkowane i odpowiednio poukładane. Pewnego dnia spokój placówki zostaje przerwany za sprawą wstrząsu sejsmicznego, który uwalnia z ziemi krwiożercze potwory. Młodzi ludzie i ich opiekunowie niespodziewanie muszą stanąć do walki o własne życie. Rewelacyjna komedia z elementami kina grozy w reżyserii Crispiana Millsa (A Fantastic Fear of Everything). Kapitalnie zrealizowane kino kipi dobrym humorem i niespodziewanymi zwrotami akcji.

Natomiast w Cinemax2 "Skuci lodem" (22 września). Anna (Katia Goulioni) i Petros (Andreas Konstantinou) są grecką parą, która niedawno przeniosła się, ze względu na pracę mężczyzny, do przemysłowego miasta na Syberii. Pewnego dnia okazuje się Anna jest w ciąży, mimo że małżeństwo nie uprawiało w ostatnim czasie seksu. Petros próbuje znaleźć logiczne wytłumaczenie sytuacji i dochodzi do wniosku, że jego żona go okłamuje. W konsekwencji ich więź zaczyna słabnąć. Przedstawiający zapierające dech w piersiach krajobrazy Syberii dramat o miłości, zaufaniu i wierze.