Łukasz Szewczyk30.09.2019 (17:55)brak komentarzy

Skazani na przetrwanie. Premiera serialu "Wojna Światów" w październiku na antenie FOX

Katastrofalny w skutkach atak kosmitów prowadzi do niemal całkowitej zagłady ludzkości. W jakim celu przybyli na Ziemię? Jak Ty przetrwałbyś w tym nowym, niebezpiecznym świecie? Spółka Urban Myths Films przedstawia nową adaptację "Wojny Światów".
"Wojna Światów" na antenie FOX
Pewnego dnia astronomowie odbierają sygnał z innej galaktyki, który jest długo wyczekiwanym przez wszystkich dowodem na istnienie życia poza Ziemią. Wszyscy ludzie na świecie czekają z zapartym tchem na kolejny kontakt z obcą cywilizacją. Później wydarzenia toczą się w błyskawicznym tempie. W ciągu kilku kolejnych dni ludzkość zostaje niemal całkowicie unicestwiona, a na opustoszałym świecie zostaje przy życiu jedynie garstka ludzi.
Patrząc się na nadlatujące statki kosmiczne, ci, którzy przetrwali, zadają sobie pytanie - kim są wrogo nastawieni do nich obcy i dlaczego chcą za wszelką cenę zniszczyć Ziemię? Jest to opowieść o zwykłych ludziach w niezwykłych okolicznościach, którzy nie są jedynie ofiarami brutalnej wojny. Szybko bowiem zdajemy sobie sprawę z tego, że brutalny atak kosmitów na Ziemię nie był dziełem przypadku, bo na naszych oczach rodzi się nienawiść.

Pomysłodawcą i autorem scenariusza "Wojny Światów" jest zdobywca nagrody BAFTA, scenarzysta Howard Overman (Wyklęci, Crazyhead, Merlin). Obowiązki producentów wykonawczych ze strony Urban Myths Films pełnią Howard Overman, Julian Murphy i Johnny Capps.

- Nakręcona z rozmachem najnowsza adaptacja "Wojny Światów" będzie trzymać widzów w napięciu. Ten pełen tajemnic i nieoczekiwanych zwrotów akcji serial jest fascynującym studium ludzkiej natury. Gdyby jutro Ziemię zaatakowali kosmici, którzy zniszczyliby życie, jakie znamy, jak poradzilibyśmy sobie w nowej sytuacji? Co powiedziałoby to nam o innych ludziach, i przede wszystkim, o nas samych? - powiedział producent wykonawczy i scenarzysta Howard Overman.

W gwiazdorskiej obsadzie serialu występują Gabriel Byrne, Elizabeth McGovern, Léa Drucker, Adel Bencherif, Natasha Little, Daisy Edgar Jones, Ty Tennant, Stephen Campbell Moore, Bayo Gbadamosi, Aaron Heffernan, Stéphane Caillard i Guillaume Gouix.

Pomysłodawcą liczącej osiem odcinków produkcji jest znany scenarzysta i zdobywca nagrody BAFTA, Howard Overman. Obowiązki producentów wykonawczych pełnią zwycięzcy Emmy Johnny Capps i Julian Murphy.

Pierwsze dwa odcinki serialu "Wojna Światów" już 31 października o 21:00 na antenie FOX. Kolejne odcinki (po 2) będą emitowane co tydzień w czwartki.

Najnowsza adaptacja jest własną produkcją stacji CANAL+ i spółki FNG Europe & Africa. Serial będzie emitowany na antenie stacji CANAL+ we Francji i na kanale FOX w ponad 50 krajach w Europie i Afryce.