Łukasz Szewczyk03.10.2019 (18:59)brak komentarzy

Finał żużlowych mistrzostw świata juniorów na żywo w Eurosporcie 2

Kto zostanie indywidualnym mistrzem świata U21 na żużlu? Odpowiedź poznamy już w piątek w Pardubicach. Przed ostatnimi zawodami cyklu na pierwszych trzech miejscach w klasyfikacji generalnej są Polacy i to oni powinni rozstrzygnąć między sobą losy tytułu.
Speedway U21 World Championship
Po zawodach w Lublinie i Guestrow klasyfikacja generalna cyklu FOGO FIM Speedway U21 World Championship wygląda znakomicie dla Polaków. Pierwsze miejsce z dorobkiem 36 punktów zajmuje Dominik Kubera, który o punkt wyprzedza mistrza sprzed dwóch lat Maksyma Drabika i o 7 obrońcę tytułu Bartosza Smektałę. Czwarty w klasyfikacji Rosjanin Gleb Czugunow traci do lidera aż 10 oczek. Kolejny tytuł żużlowego mistrza świata juniorów dla Polski wydaje się więc niezagrożony, ale kibiców w Pardubicach i widzów czeka pasjonująca walka Polaków o miano najlepszego zawodnika U21.
Transmisja W piątek (4 października 2019 roku) od godziny 19.00 w Eurosporcie 2 i Eurosport Playerze. Zawody skomentują Michał Korościel i Jakub Pieczatowski, a reporterką na miejscu będzie Marcelina Rutkowska.