Łukasz Szewczyk07.10.2019 (22:50)brak komentarzy

Canal+ na nowo odkrywa duże miasta Polski. Nowa seria "Miasta rytm" (wideo)

Canal+ rozpoczyna emisję 8-odcinkową serię "Miasta rytm", w której razem z Jerzym Majewskim, badaczem architektury i sztuki, widzowie na nowo odkrywamy polskie miasta.
Seria "Miasta rytm" w Canal+ / Fot. materiały prasowe
Seria "Miasta rytm" w Canal+ / Fot. materiały prasowe
Jerzy Majewski, polski dziennikarz oraz publicysta, wyrusza w ekscytującą podróż po ośmiu polskich miastach, aby poznać ich rytm, historię oraz architekturę. Wycieczka zaczyna się od Lublina, miasta magicznego, którego urok kryje się zarówno w tajemniczych mrocznych podwórkach, a zarazem we włoskim charakterze starej zabudowy. Następnie badacz architektury udaje się do Gdańska, perły dawnej Rzeczpospolitej, a także Torunia, miasta gdzie czas zdaje się mieć wiele wymiarów.
Wraz z Jerzym Majewskim widzowie będą wędrować również po ulicach zabytkowego Krakowa, klimatycznego Wrocławia, niedocenianych Katowic oraz symbolu polskiej rewolucji przemysłowej - Łodzi. Podróż zakończy się na Warszawie, która z powodu swojej różnorodności, śmiało może kojarzyć się z archipelagiem wysp.


Emisja premierowych odcinków serii "Miasta rytm" w poniedziałki o godz. 20.30 (od 7 października 2019 roku) na antenie Canal+. Serial dostępny będzie także na antenie Canal+ Dokument - emisja w niedziele o godz. 12.30 (od 13 października).