Łukasz Szewczyk11.10.2019 (12:35)9 komentarzy

Polo TV, Superstacja i Focus TV w jakości HD na satelicie

Rośnie liczba kanałów telewizyjnych nadawanych w wysokiej rozdzielczości drogą satelitarną.
Polo TV, Superstacja i Focus TV w jakości HD na satelicie
Od piątku (11 października 2019 roku) abonenci platform satelitarnych Cyfrowy Polsat i Canal+ zyskali dostęp do nowych kanałów Grupy Polsat emitowanych w jakości HD - Polo TV HD, Fokus TV HD oraz Superstacja HD.
Polo TV to telewizja muzyczna prezentująca niezapomniane hity disco polo i dance. Poza teledyskami w ramówce stacji obecne są programy rozrywkowe zawierające wywiady z gwiazdami i zespołami disco polo oraz historie związane z utworami, które stały się wielkimi przebojami. Stacja w swojej ofercie programowej posiada również najsłynniejsze festiwale i koncerty z lat 90-tych a także relacje z największych imprez disco w tym własny festiwal Polo TV Hit Festiwal. Polo TV wyprodukowała pierwszy w historii serial poświęcony muzyce disco polo "Miłość w rytmie disco". Na antenie stacji można również oglądać talent show "Disco Star", który ma wyłonić nową gwiazdę disco polo.
Kanał Polo TV w dekoderach Cyfrowego Polsatu dostępny jest na pozycji numer 179, a na Platformie Canal+ na pozycji numer 174.

Fokus TV to pierwsza polska bezpłatna telewizja dokumentalna o zasięgu ogólnokrajowym. Proponuje swoim widzom szerokie spektrum programów o tematyce dotyczącej: aktualnych zjawisk społecznych zachodzących w Polsce i na świecie, globalnych problemów, wydarzeń wpływających na życie każdego, faktów z historii współczesnej, sekretów medycyny, przyrody i nowoczesnej technologii. Pogłębia wiedzę, poszerza horyzonty, zaraża nowymi pasjami, pomaga w poznawaniu świata. Odkrywa mocne strony życia - nie obawia się poruszać trudnych tematów, pokazywać kontrowersyjnych wydarzeń, zjawisk i niezwykłych ludzi.
Fokus TV w dekoderach Cyfrowego Polsatu dostępny jest na pozycji numer 110, a na Platformie Canal+ na pozycji numer 89.

Nowa Superstacja to telewizja broniąca praw, informująca o problemach i sprawach zwykłych ludzi oraz trzymająca rękę na pulsie w świecie show-biznesu. Młodzi, energiczni dziennikarze i prezenterzy na tle nowoczesnej grafiki mówią wprost, nie owijają w bawełnę. Widzowie wysyłają do swoje filmy jeśli coś ich wkurzy, a redakcja od razu daje je na antenę. W każdej godzinie cztery szybkie serwisy po niecały kwadrans każdy. Dwa informacyjne, jeden interwencyjny i na deser celebrycki.
Superstacja w dekoderach Cyfrowego Polsatu dostępna jest na pozycji numer 64, a na Platformie Canal+ na pozycji numer 46.


Dodajmy, że nowością na rynku jest Polo TV w jakości HD. Pozostałe dwa kanały w jakości HD debiutują na satelicie, ale od dawna były dostępne u wybranych operatów kablowych.

Komentarze (1 - 9 z 9)

Kiedy ZPR wejdzie do Superstacji to byłoby najlepsza opcja stworzyć Super Express TV
 6  
Wow 2019 r. W HD. Naprawdę postęp.
 8  
Superstcji to i nadawanie nawet w 4K by nie pomogło. Kiedyś nie za bardzo na czym było oko zawiesić, ale teraz to już całkiem sięgnęli dna i zamienili się w szambo. Nie czytam tabloidów, to i tabloidu w wersji TV nie zamierzam oglądać. Bo nie lubię, jak się mnie atakuje krzykliwymi nagłówkami, napisanymi rynsztokowych słownictwem. A jak teraz spojrzałem na ten kanał przez pięć minut, to normalnie miałem wrażenie, że te ich nowe, szczekające prezenterki, chcą mi się rzucić do gardła. Tak więc - dalej będę omijać ten kanał z daleka.
 23  
nowa superstacja to śmietnik przy którym oferta polonii 1 i tele 5 jest majstersztykiem
 26  
na tych kanałach nie ma nic ciekawego do obejrzenia, DNO i tona mułu z milionem reklam !!!
 4  
Cyfrowy Polsat udupił Superstację i ta z całkiem niezależnej telewizji informacyjnej stała się kanałem śmieciowym, bulwarowym wręcz.
 12  
Nie ma Kuby Wątłego, nie ma Superstacji.
 6  
zadnego info na tym portalu, że od 23.10.19 w DVB-T będzie TVP Kultura w HD na MUX 8 a TVP Sport HD na MUX 3 przeniosą !!
 6  
Polsat dopiero teraz (2019) przemienia kanały SD na HD ! To co będzie z 4K może w 2030 roku choć to mało prawdopodobne znając Polsat który jest wrogiem rozwoju technologicznego i sknerusem .
 1