Łukasz Szewczyk11.10.2019 (13:43)brak komentarzy

Serial "Watchmen" od października w HBO i HBO GO (wideo)

W październiku na antenie HBO raz na platformie HBO GO premiera "Watchmen". Nowy serial HBO, którego twórcą jest Damon Lindelof - to osadzona w alternatywnym świecie historia, w której zamaskowani strażnicy wyjęci są spod prawa.
Serial "Watchmen" w HBO i HBO GO / Fot. HBO
Serial "Watchmen" w HBO i HBO GO / Fot. HBO
Akcja serialu "Watchmen" rozgrywa się w alternatywnej rzeczywistości, w której zamaskowani strażnicy - superbohaterowie - wyjęci są spod prawa. Produkcja ma przywoływać atmosferę oryginalnej, przełomowej powieści graficznej, tworząc jednocześnie nową jakość.
Na planie tej produkcji Damon Lindelof po raz kolejny pracował z Reginą King. W serialu King wciela się w główną bohaterkę, Angelę Abar, która nosi dwie maski - jest głównym detektywem w lokalnej policji oraz żoną i matką trójki dzieci.

W rolach głównych występują także: Jeremy Irons jako Lord of the Country Estate; Don Johnson jako Judd Crawford, szef policji; Jean Smart jako agentka FBI, Laurie Blake; Tim Blake Nelson jako detektyw Looking Glass; Louis Gossett Jr. jako Will Reeves; Yahya Abdul-Mateen II jako Cal Abar; Tom Mison jako pan Phillips; Frances Fisher jako Jane Crawford i Sara Vickers jako pani Crookshanks. W serialu zagrali również: Hong Chau jako Lady Trieu, tajemnicza miliarderka, Andrew Howard, Jacob Ming-Trent, Dylan Schombing i James Wolk.

Twórcą scenariusza i producentem serialu jest Damon Lindelof. Reżyserami produkcji są Nicole Kassell, która jest odpowiedzialna również za pierwszy odcinek, oraz Stephen Williams. Producentami zaś są, poza Lindelofem: Nicole Kassell, Tom Spezialy, Stephen Williams oraz Joseph Iberti.

Serial "Watchmen" wyprodukowany został dla HBO przez White Rabbit we współpracy z Warner Bros. Television na podstawie kultowej powieści graficznej współtworzonej i zilustrowanej przez Dave'a Gibbonsa i opublikowanej przez DC.Premiera pierwszego odcinka serialu HBO "Watchmen" odbędzie się w poniedziałek, 21 października 2019 roku równolegle z amerykańską premierą, czyli o godzinie 3.00 nad ranem zarówno w HBO, jak i HBO GO. Powtórka na antenie HBO zaplanowana została tego samego dnia o godz. 20.10. Premiery kolejnych odcinków będą się odbywały co tydzień, w poniedziałki, o tej samej porze - zarówno w HBO, jak i HBO GO. Serial liczyć będzie 9 odcinków.