Łukasz Szewczyk11.10.2019 (22:05)brak komentarzy

Snookerowe English Open z udziałem Stefanowa i Filipiaka w Eurosporcie

English Open to pierwszy z czterech turniejów prestiżowej serii Home Nations Series, którą w całości pokazuje Eurosport. W rozgrywanym od 14 do 20 października turnieju wystartują największe gwiazdy snookera m.in. Ronnie O`Sullivan, Judd Trump i Neil Robertson, a także dwóch Polaków - Kacper Filipiak i Adam Stefanów.
Snookerowe English Open
English Open to pierwszy turniej z cyklu Home Nations Series, a więc cyklu czterech imprez rozgrywanych w krajach Wielkiej Brytanii. Po wizycie w Anglii, czołowych snookerzystów świata czeka rywalizacja w Irlandii Północnej (Belfast), Szkocji (Glasgow) i Walii (Cardiff). Zawodnicy walczą nie tylko o punkty rankingowe, ale także potencjalnie gigantyczne pieniądze! Dla zwycięzcy wszystkich czterech turniejów przewidziana jest premia w wysokości miliona funtów! Do tej pory nie zdarzyło się jednak, aby ten sam zawodnik wygrał dwa turnieje w jednym roku. Najbliżej był Stuart Bingham, który w poprzednim sezonie triumfował w English Open, a w finale Welsh Open przegrał z Neilem Robertsonem 7:9.
Obaj zawodnicy znaleźli się w drabince tegorocznego turnieju rozgrywanego w Crawley. Anglik będzie pierwszym rywalem Kacpra Filipiaka, a spotkanie będzie transmitowane w Eurosporcie 1. Drugi z Polaków, Adam Stefanów, zagra z Belgiem Lucą Brecelem, a ich rywalizację pokaże Eurosport Player.