Łukasz Szewczyk11.10.2019 (22:11)1 komentarz

Widzowie "Szkła Kontaktowego" TVN24 wybrali "Mistrza riposty 2019"

20 polityków przez 3 tygodnie zabiegało o głosy widzów Szkła Kontaktowego w plebiscycie "Mistrz riposty 2019". Najbardziej wyraziste wypowiedzi, wpadki, soczyste riposty i nietuzinkowe zachowania - z nich słyną wszyscy nominowani do nagrody widzów najbardziej wpływowego programu satyryczno-publicystycznego ostatnich lat.
Tomasz Sianecki i Wojciech Zimiński
Zwyciężył Borys Budka z Platformy Obywatelskiej zdobywając najwięcej głosów. Polityk nazywany jest przez redakcję żartobliwie "Noe" ponieważ jego wypowiedziom notorycznie towarzyszą odgłosy zwierząt. Drugie miejsce zajął Donald Tusk a trzecie Sławomir Nitras.
Zwycięzca plebiscytu zostanie zaproszony do udziału w specjalnym wydaniu Szkła Kontaktowego podczas, którego wystąpi jako komentator. Rok temu statuetkę Szkła odebrał Władysław Kosiniak -Kamysz a jego poprzednikiem był Michał Szczerba.

W poprzednich latach "Lustra" Szkła Kontaktowego zdobyli m.in.: Donald Tusk, Janusz Palikot, Joanna Senyszyn, Leszek Miller, Stefan Niesiołowski, Jarosław Kaczyński, Anna Fotyga, Marzena Wróbel i Andrzej Duda. Najbardziej barwną postacią sceny politycznej 2017 roku został z kolei Michał Szczerba, polityk Platformy Obywatelskiej.

Komentarze (1 - 1 z 1)

Już w niedzielę wybory. Staniesz przed niepowtarzalną szansą, by zagłosować na komunistów (wieloletnia wiceprzewodnicząca SLD jeszcze 2 lata temu powiedziała, że rozwiązanie PZPR to był błąd) lub tych, którzy się z nimi - jak przypomina sam Czarzasty z obozu SLD i Lewicy - DO-GA-DA-LI, czyli obóz Frasyniuka, Michnika i Bolka (który ,,dogadał" się z komunistami dużo wcześniej). Tak, przy tym stole siedzieli też Kaczyńscy, ale kiedy Michnik negocjował sobie ,,Wyborczą", a Wałęsa prezydenturę - oni byli pionkami na tamtej szachownicy. Niesmak pozostaje, tak jak po tym, że potem przez jakiś czas gorąco popierali ,,Bolka", kiedy plotki o jego agenturalnych dokonaniach stawały się coraz wiarygodniejsze, a jego inteligencja upoważniała go co najwyżej do montowania gniazdek elektrycznych, a nie do rządzenia umęczonym przez komunę państwem. Ale nie wolno zapominać o skali. Wpływ Kaczyńskich na kształt Polski tuż po okrągłym stole był niewielki, a z biegiem czasu stali się wielkimi wrogami III RP właśnie dlatego, że załapali jak wielka to fikcja, i za to, że się przeciw temu kształtowi buntowali.

To właśnie dzięki tamtemu ,,dogadaniu się" komunistów ze swoimi agentami lub zwykłymi karierowiczami, mamy Polskę, której kształt jeszcze po 30 latach ustalają takie indywidua jak esbecki agent Boni, wieloletni PZPR-owski sługus Rosati, Miller, Cimoszewicz, żydokomunistyczni propagandyści w mediach i ,,młodzi wilcy", nowy narybek, czyli pokolenie udające że odcina się od swoich mentorów, mimo że idzie pod ich sztandarami. ,,Nowa jakość". Giertych by się uśmiał.

Śmiało, zagłosuj na komunistów albo na tych którzy się z nimi do-ga-da-li kosztem Polski. Napluj ofiarom komunistycznych zbrodni w twarz i zagłosuj na tych, którzy chcą likwidacji IPN za to, że ta instytucja demaskuje prawdę o zbrodniach komunistów na Polakach walczących o niepodległość. Napluj w twarz Polsce.

Ona ci przecież nie odda, znosi to wszystko cierpliwie, bo wie, że plując na nią, twoja ślina odbija się od niej i plujesz w pysk samemu sobie.
 4