Łukasz Szewczyk23.10.2019 (7:26)14 komentarzy

TVP Kultura rozpoczyna nadawanie w HD. Zmiany w naziemnej telewizji cyfrowej

Kolejny kanał Telewizji Polskiej rozpoczyna emisję swojego programu w wysokiej rozdzielczość. Nowa jakość dostępna będzie m.in. za pośrednictwem naziemnej telewizji cyfrowej (DVB-T).
Oprawa TVP Kultura - sygnał kontrolny
Od środy (23 października 2019 rok) miłośnicy TVP Kultura zyskali nową jakość. Popularny kanał tematyczny TVP rozpoczął emisję w wysokiej rozdzielczości obrazu. Dzięki podniesieniu jakości nadawania TVP Kultura, odbiorcy zyskali lepszy i ostrzejszy obraz. Teatr telewizji, opera, koncerty chopinowskie czy klasyczne filmy dzięki jakości wysokiej rozdzielczości nadawania nabiorą nowej głębi i dostarczą dużo większych wrażeń odbiorcom.
Od samego początku nadawania kanał TVP Kultura dostępny jest na Multipleksie 8 naziemnej telewizji cyfrowej (DVB-T). To jednak nie jedyne zmiany w ramach naziemnej telewizji cyfrowej. Sportowy kanał TVP Sport HD został przeniesiony na trzeci multipleks naziemnej telewizji cyfrowej, zastępując wersję SD.

Kanał TVP Kultura HD dostępny będzie także u operatorów płatnej telewizji.

TVP Kultura to pierwszy kanał tematyczny TVP. Kanał powstał 24 kwietnia 2005 roku i poświęcony jest w całości tematyce kulturalnej. Prezentuje wszystkie dziedziny kultury: film, teatr, muzykę, sztukę i literaturę. Antena prezentuje zarówno pozycje klasyczne, jak i działania współczesnych twórców. Priorytetem przy budowaniu oferty kanału jest stworzenie miejsca dialogu, wymiany myśli oraz dyskusji. Widzowie mają do dyspozycji wiele propozycji publicystycznych, które stanowią przewodnik po wydarzeniach kulturalnych w Polsce i za granicą.
Emitel / TVP

Komentarze (1 - 10 z 14)

Kultura, Rozrywka, Sport oraz ABC powinny być rozwijane i finansowane z budżetu. Reszta powinna się utrzymać z reklam albo wcale.
 16  
* Kultura, HISTGRIA, Sport oraz ABC oczywiście
 3  
Szkoda, że VECTRA "śpi" z dodaniem TVP KULTURA w HD.
 2  
Odkad pis przejol tvp nieogladam tego gowna
 16  
teraz pora na TVP3 w HD ...
 13  
TVP Kultura w HD jest w DVB-T mux 8 a w Netii dalej wersja SD z kompresowana/niski bitrate jak cała telewizja streamingowa Netii . O zgrozo co to za operator iptv bez multicastu i z ponad trzydzieści sekundowym opóźnieniem sygnału do DVB-T .
 9  
Pocieszę Cię. Na satelicie także Kultura jest w SD ;)
 4  
Witam, zapowiadany TVP Dokument mógłby ruszyć w tym 8 muxie w jakości HD,wolne miejsce jest.pozdrawiam.
 1  
@loi
Wolnego miejsca w MUX8 nie ma..
Pozdrawiam
 7  
OK,zwiodły mnie te plansze z "testami" ( i nie tylko )w dvb-t .pozdrawiam.
 1