Łukasz Szewczyk25.10.2019 (13:39)7 komentarzy

Cyfrowy Polsat i TVN Discovery łączą siły. Powstanie wspólna platforma streamingowa

Discovery i Cyfrowy Polsat podpisały umowę joint venture dotyczącą utworzenia wspólnej platformy OTT dostępnej na rynku polskim oraz na rynkach międzynarodowych. Nowy serwis zapewni widzom dostęp do polskich filmów, seriali, dokumentów, programów sportowych oraz rozrywkowych w jednym miejscu. W ofercie znajdzie się szeroki zakres lokalnych produkcji TVN, Polsatu, kontent zakupiony u zewnętrznych producentów, a także produkcje własne
Cyfrowy Polsat i TVN Discovery łączą siły. Powstanie wspólna platforma streamingowa
- Dzisiaj widzowie oczekują łatwego dostępu do ulubionych programów w jednym miejscu. Nasz serwis będzie właśnie taką platformą umożliwiającą o każdej porze i w każdym miejscu oglądanie najbardziej popularnych seriali, filmów i programów skierowanych do polskiego odbiorcy - mówi Kasia Kieli, Prezes i Dyrektor Zarządzająca Discovery w regionie EMEA.
W ciągu ostatnich kilku lat na całym świecie następuje proces agregowania treści, dzięki czemu powstały międzynarodowe serwisy OTT o globalnym zasięgu (jak np. Netflix). Nadawcy także łączą swoje zasoby, tworząc komplementarne serwisy o lokalnym charakterze, uwzględniające specyficzne potrzeby i upodobania widzów. Discovery realizuje już tego typu przedsięwzięcie na rynku niemieckim.

- To nowe wspólne przedsięwzięcie wpisuje się w naszą strategię międzynarodową. Wierzymy, że właśnie teraz jest najlepszy moment, aby nadawcy telewizyjni tworzyli wspólnie produkty odpowiadające na potrzeby konsumentów. Polscy widzowie mają dostęp do wielu serwisów z produkcjami międzynarodowymi, a nasza inicjatywa będzie dla nich naturalną platformą oferującą polskie treści - dodaje Kasia Kieli.

- Cieszymy się, że współtworzymy projekt, który może stać się realną konkurencją dla międzynarodowych serwisów. Mamy ambicje, aby platforma oferowała najlepsze i najwyższej jakości rozwiązania technologiczne. Szczególnie ważne jest to, że ten pełen wyzwań projekt może powstać właśnie w Polsce. Dzięki temu polski kontent będzie mógł trafić również do międzynarodowego widza - mówi Maciej Stec, Wiceprezes Zarządu ds. Strategii Cyfrowego Polsatu i Polkomtelu, operatora sieci Plus.

Platforma będzie podmiotem niezależnym biznesowo. Jej skala powoduje, że będzie ofertą zarówno dla producentów dostarczających polski i międzynarodowy kontent, jak i dla klientów reklamowych. Model biznesowy zakłada otwartą i powszechną dostępność serwisu dla każdego internauty. Platforma będzie otwarta na współpracę z różnymi dostawcami treści. Wspólne przedsięwzięcie zostanie uruchomione po uzyskaniu zgody regulatora. Początkowo będą oferowane usługi AVOD (bezpłatny dostęp dzięki reklamom), w dalszej kolejności planowane jest włączenie usług w modelu SVOD (płatna subskrypcja)

Platformy Player.pl (należąca do TVN Discovery Polska) i Ipla.tv (należąca do Cyfrowego Polsatu) pozostaną dostępne dla widzów, a ich przyszły kształt będzie określony w najbliższym czasie.

Komentarze (1 - 7 z 7)

O canal+ i cyfrowy polsat robia cos razem super fajne by bylo jak by dali to na dekodery canal+ bo w cp to ipla jest na dekoderze
 12  
I tu jest pytanie czy w tym servisie beda kanaly canal+ i polsat sport??
Treść edytowana 1 raz (ostatnio 25 października 2019 o 15:10:54 przez daro00181).
 15  
wincyj reklamóffff !!!
 11  
Ktoś może podać przykład chociażby kilku seriali TVN i Polsatu które w ostatnich 20 latach były emitowane za granicą?
Inne kraje nie chcą emitować ich produkcji to teraz chcą jeszcze im je wciskać na siłę.
 19  
Player Polsat +... nazwa normalnie alegoryczna.

A co do Jacka, to bardziej Zbyszka i Edwarda się spytajcie.
 4  
Co sie tak czepiacie tego tvp chyba macie nudy?? a moze bedzie tam tvp i co rybka by byla dajcie spokuj
 3  
I tu jest pytanie czy w tym servisie beda kanaly canal+ i polsat sport??
mysle ze beda tylko by nad softem popracowili i nie brali zlych rozwiazan z player.pl.... ipla juz jest odrobine lepiej ogarnieta i cp go
 8