Łukasz Szewczyk04.11.2019 (11:05)8 komentarzy

Główne kanały informacyjne w październiku zyskują widzów: Najwięcej TVP Info, liderem TVN24

Telewizja TVN24 w dziesiątym miesiącu 2019 roku umacnia pozycję lidera wśród głównych kanałów informacyjnych w Polsce. Spory wzrost notuje TVP Info, widzów zyskuje też Polsat News.
Główne kanały informacyjne w październiku zyskują widzów: Najwięcej TVP Info, liderem TVN24
W październiku 2019 roku TVN24 utrzymał pozycję lidera wśród telewizji informacyjnych w Polsce. Kanał oglądało średnio ponad 290,8 tys. widzów (4,71 proc. udziału), zajmując piąte miejsce wśród najpopularniejszych kanałów TV w Polsce. W porównaniu z tym samym okresem rok wcześniej stacja notuje wzrost o 9,1 tys. widzów.
Z kolei TVP Info oglądało średnio 246,5 tys. widzów, co dało stacji udziały na poziomie 3,99 proc. Kanał notuje wzrost o 34,2 tys. widzów w ujęciu rocznym. Stacja plasuje się na szóstym miejscu wśród Top 20 stacji TV.

Z kolei kanał Polsat News oglądało średnio ponad 79,1 tys. widzów (1,28 proc.). Stacja zanotowała w wzrost o ponad 15,1 tys. widzów w ujęciu rocznym. Jednocześnie stacja znalazła się na 16 miejscu wśród najpopularniejszych kanałów w Polsce.
Dane: Nielsen Audience Measurement i interpretacja własna

Komentarze (1 - 8 z 8)

Gratulacje dla tvn24.
Piąte miejsce w ogólnym rankingu. Wow!
Lider jest tylko jeden :D :D :D
 4  
TVN24 nie jest obecny w telewizji naziemnej ani w najniższych pakietach w kablówkach czy CP, dlatego jego wynik jest jeszcze lepszy niż się uważa.
 5  
TVN24 jako kanał kodowany i nieustanne wyprzedanie ogólnodostępne naziemnie i przez satelitę TVP Info bezcenne.
 3  
Blisko, blisko, blisko i tak od lat niedościgniony cel oryginał ciągle pierwszy a towarzysze nie mogą zrozumieć jak to się dzieje, że pomimo takiego nakładu finansowego i wysiłku wciąż gorsi od oryginału. Nawet zrzynanie formatów i stylu prowadzenia poszczególnych programów nie pomaga :))))
 6  
Każdy ma niejako dostęp do TVN24, bo codziennie ich zbitka jest prezentowana od godz. 19.00 do godz. 19.25 w "Faktach"na antenie TVN. I nikt nie będzie mądrzejszy umysłowo oglądając ciurkiem TVN24.
 0  
Takie same wnioski jak rozumiem dotyczą Wiadomości i TVP Info?
 2  
Uważam że wynik kodowanej telewizji informacyjnej 4,71 % w porównaniu do TVP PiS 3,99 % jest naprawdę rewelacyjny.
Ciekaw ile by wzrosła oglądalność TVN 24 gdyby nadawanie było naziemnie z muxów 1-3 /nie z muxów lokalnych i z 8-go to byłaby porażka/ a ile by tvpis straciło na tym.
 3  
Jak można porównać kodowany program tvn24 do tvpinfo? Przecież większość ludzi nie ma takiego kanału, tylko musi być skazane na tvpinfo. Może by tak ktoś pomyślał aby tvn24 można oglądać na normalnej nie kodowanej antenie?
 3