Łukasz Szewczyk05.11.2019 (18:45)5 komentarzy

TVN kręci serialowy thriller dla Playera. "Szadź" ze Stuhrem i Popławską

Rozpoczęły się zdjęcia do nowego serialu produkowanego specjalnie dla serwisu Player.pl. "Szadź" jest historią seryjnego mordercy oraz podążającej jego tropem komisarz policji. W rolach głównych występują Maciej Stuhr oraz Aleksandra Popławska.
Serial "Szadź" – nowa produkcja Player Original
Serial "Szadź" – nowa produkcja Player Original / fot.: TVN/ Anna Włoch
Serial "Szadź" – nowa produkcja Player Original / fot.: TVN/ Anna Włoch
Na obrzeżach Opola w okrutny sposób zostaje zamordowana młoda dziewczyna. Dochodzenie wykazuje, że była jedną z wielu ofiar psychopatycznego seryjnego zabójcy. Na miejscu pojawia się komisarz Agnieszka Polkowska (Aleksandra Popławska). Policjantka nie zdaje sobie jednak sprawy, że jej udział w śledztwie nie jest przypadkowy. Czy zdoła dotrzeć do mordercy zanim ten wybierze kolejną ofiarę?

"Szadź" to siedmioodcinkowy thriller z wątkiem kryminalnym w tle. W tej opowieści zagadki nie stanowi jednak tożsamość mordercy, a motywy jego działania. Co łączy sprawcę z komisarz prowadzącą śledztwo? Dlaczego wszystkie ofiary to głęboko wierzące młode dziewczyny? Wyścig z czasem trwa. Czy komisarz Polkowska trafi na ślad mordercy i zapobiegnie kolejnym zbrodniom? Każdy odcinek odkryje przed widzami część prawdy o tym co łączy policjantkę z Piotrem Wolnickim (Maciej Stuhr) - religioznawcą, pozornie wzorowym mężem i ojcem.
- Serial "Szadź" nie będzie klasycznym kryminałem, ponieważ niemal od początku wiemy kto zabija. Tym, co trzyma widza w napięciu jest pościg za mordercą i odkrywanie tajemnicy o relacji między postaciami. Pod tym względem jest to wyjątkowa historia - zapewnia Tomasz Blachnicki, producent TVN.

Serial "Szadź" – nowa produkcja Player Original / fot.: TVN/ Anna Włoch
Serial "Szadź" – nowa produkcja Player Original / fot.: TVN/ Anna Włoch
Serial zadebiutuje wiosną 2020 roku w serwisie Player.pl. Scenariusz powstał na motywach powieści "Szadź" autorstwa Igora Brejdyganta. Zdjęcia powstają w Opolu oraz Warszawie.

- Konsekwentnie wdrażamy strategię produkowania ekskluzywnych treści Player Original. Stąd "Szadź" to kolejny serial, po serii z bezkompromisową prawniczką Joanną Chyłką, przygotowany specjalnie dla Playera - mówi Maciej Gozdowski, dyrektor zarządzający Player.

W obsadzie serialu znaleźli się również Bartosz Gelner, Cezary Łukasiewicz, Anna Cieślak, Zofia Domalik, Barbara Kurzaj, Emma Giegżno oraz Mirosław Zbrojewicz. Producentem jest Tomasz Blachnicki, producentem wykonawczym Michał Kwieciński i Akson Studio. Reżyserem formatującym jest Sławomir Fabicki, autorem scenariusza Paulina Murawska we współpracy z Igorem Brejdygantem i Michałem Godzicem. Autor zdjęć to Mikołaj Łebkowski. Scenografię przygotowuje Marcelina Początek-Kunikowska, kostiumy - Paweł Grabarczyk oraz Wanda Kowalska. Kierownikiem produkcji jest Magdalena Badura.

Komentarze (1 - 5 z 5)

niesamowite że jednak w Polsce da się kręcić dobre seriale
 0  
Dobrze, że w Polsce zaczynają pojawiać się coraz lepsze produkcje i to nie tylko ze stajni Canal+ czy HBO Polska
 4  
No i super jeszcze w 4K i można oglądać a nie w tej marnej jakośći na TVN.
 0  
Zw Szurami filmów już nie oglądam . nawet jesli sa warte obejrzenia.
 0  
Chyba kolejnego gniota tvn kręci.
 1