Łukasz Szewczyk07.11.2019 (20:51)3 komentarze

Premierowy serial o balecie w TVP Kultura. "Bolszoj"

TVP Kultura rozpoczyna emisję premierowego serialu nakręconego w rzeczywistych wnętrzach zabytkowego Teatru Bolszoj w Moskwie.
Kadr z serialu "Bolszoj" / Fot. materiały prasowe
Kadr z serialu "Bolszoj" / Fot. materiały prasowe
"Bolszoj" opowiada historię Julii - dziewczyny z prowincji, która marzy o karierze baletnicy w legendarnym Teatrze Bolszoj, będącym symbolem Moskwy i należącym do grona najsłynniejszych teatrów na świecie. Odwiedzająca go publiczność może cieszyć się spektaklami i doświadczać niezwykłości tego miejsca.
Serial odsłania przed widzami kulisy świata pełnego pasji i poświęcenia, którego wymaga balet. Opowieść o dojrzewaniu, przyjaźni i rywalizacji. Jednym z atutów produkcji jest ekspresyjna muzyka i pełna wyrazu gra aktorska. W rolę primabaleriny wcieliła się Margarita Simonova, którą na co dzień można podziwiać w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej w Warszawie. Wystąpiła m.in. w balecie "Kain i Abel" z muzyką Andrzeja Panufnika i "Święcie wiosny" Igora Strawińskiego. Obok Simonovej zobaczymy znanego polskiej publiczności Aleksandra Domogarowa, niezapomnianego Bohuna w ostatniej części trylogii Jerzego Hoffmana "Ogniem i mieczem".

Emisja serialu "Bolszoj" w środy o godz. 13:20 i 18:00 na antenie TVP Kultura.

Komentarze (1 - 3 z 3)

Szkoda, że takie informacje pojawiają się dzień po emisji, gdy już nawet powtórki nie można obejrzeć :(
 2  
Zachwyt Rosją u Jacka z misją bezcenny
Krystalicznie uczciwy człowiek 8.11.2019 (8:53:37)
 3  
Julia Olszańska dorasta w prowincjonalnym górniczym mieście. Marzy o wyrwaniu się z ubogiej, przygnębiającej rzeczywistości, w której nie widzi perspektyw. Zwraca na siebie uwagę baletmistrza Potockiego. Przedstawia on dziewczynę słynnej balerinie Galinie Bieleckiej.

https://vod.tvp.pl/video/bolszoj,odc-1,45192247
Treść edytowana 1 raz (ostatnio 8 listopada 2019 o 11:33:58 przez andrus3210).
 2