Łukasz Szewczyk07.11.2019 (20:56)1 komentarz

Specjalna ramówka Radia Złote Przeboje na Święto Niepodległości

Na najbliższy poniedziałek (11 listopada 2019 roku) i przypadające na ten dzień Święto Niepodległości redakcja Radia Złote Przeboje przygotowała specjalne audycje. Na antenie stacji pojawią się m.in. Grzegorz Markowski w rozmowie o Polsce oraz obcokrajowcy, którzy pokochali Polskę i w niej zostali, a także nieznana historia polskiego hymnu.
Złote Przeboje
Już d 6:00 do 10:00 w programie"Złote przeboje na dzień dobry" redakcja rozgłośni przyjrzy się utworowi, który zna każdy Polak, czyli naszemu hymnowi. Czy wszyscy znamy historię jego powstania? Dlaczego zwrotka 2. i 3. zostały zamienione kolejnością i jak zmieniło to sens całej pieśni? - już w poniedziałek Kamil Baleja zdradzi słuchaczom nieznane ciekawostki na temat hymnu i odwiedzi Muzeum Hymnu Narodowego.
W godz. 10:00 - 14.00 Tomasz Florkiewicz zaprosi wszystkich na program "Nowi Polacy". Co roku setki obcokrajowców zostają Polakami - wśród nich jest m.in. brazylijski piłkarz, kubański muzyk czy ukraińska mistrzyni boksu. Ich historie będzie można poznać właśnie w Radiu Złote Przeboje.

Od godziny 14:00 do 18:00 Piotr Jaworski poprowadzi audycję "Historia Polski według Grzegorza Markowskiego". Znany muzyk opowie w niej m.in. jak wyglądała Polska, gdy miał 10 lat oraz ile zarabiało się za zaśpiewanie wokalizy do najpopularniejszego serialu w PRL-u, czyli "07 zgłoś się". Grzegorz Markowski, w ekskluzywnym wywiadzie dla Radia Złote Przeboje, oceni też, jak zmieniali się Polacy na przestrzeni ostatnich 40 lat i kiedy można "zejść ze sceny niepokonanym".

Święto Niepodległości na antenie Radia Złote Przeboje zakończy audycja "Polska jest kobietą", w której redakcja z dumą przedstawi sylwetki rodaczek, o których usłyszał cały świat, a o których czasem nie pamiętamy. Przypomni m.in., że pierwszą kobietą-chirurgiem w historii była właśnie Polka. O postaciach, z których powinniśmy być szczególnie dumni, opowie 11 listopada w godz. 18.00 - 20.00 Jerzy Telesiński.

Komentarze (1 - 1 z 1)

... i 1 GB pendrive z muzyką specjalnie wyselekcjonowaną na 11 listopada. Do tego wszystkiego nasi rewelacyjny prowadzący którzy jako jedyni potrafią potrafią w ciągu 5 min. powiedzieć 5 razy jakiej to super muzyki słuchacie tylko w radiu ZP.
 1