Łukasz Szewczyk07.11.2019 (21:29)2 komentarze

Nowy program o planszówkach i premierowe środy w Polsat Games

Polsat Games zapowiada nowy program dedykowany "grom bez prądu". W PoGraMy nie zabraknie dyskusji o najlepszych karciankach i planszówkach. Audycję poprowadzą twórcy popularnego kanału na YouTube o tej samej nazwie.
"PoGraMy" w Polsat Games
"PoGraMy" w Polsat Games
"PoGraMy" to pierwszy program w Polsat Games, który będzie opowiadał nie o grach wideo, a o karciankach oraz planszówkach, cieszących się w Polsce i na całym świecie ogromną popularnością. Ten sposób rozrywki rozwija wyobraźnię graczy i przyciąga zapaleńców, a nawet całe rodziny. W programie pojawi się między innymi gra "Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie", oparta na słynnej prozie J.R.R. Tolkiena i wykorzystująca cyfrową aplikację. Nie zabraknie też planszowej klasyki, która od kilku dekad była powodem wielu nieprzespanych nocy zapalonych graczy, czyli "Talisman. Magia i Miecz". Widzowie poznają też "gry bez prądu" dopiero budujące swoją popularność, jak np. "Brass", w której gracze zmieniają się w rekinów biznesu, chcących dorobić się na owocach Rewolucji Przemysłowej.
- Paradoksalnie w "PoGraMy" nie chodzi tylko o prezentowanie gier planszowych i karcianych. Oczywiście to one są w centrum uwagi, ale naszą misją jest również sama możliwość prowadzenia dialogu z widzami oraz obecnymi i przyszłymi graczami. Uwielbiamy rozmawiać o tym, co nas kręci w szeroko pojętej kulturze grania w tzw. gry analogowe. Chodzi również o przestrzeń spotkania przy stole gracza czy planszy. Jak już ktoś powiedział, gry powinny łączyć, a naszym zdaniem planszówki robią to doskonale, bo wymagają bezpośredniego spotkania i kontaktu. Lubimy również zarażać naszą pasją, dzielić się dobrym humorem i pozytywną energią. Gry to zabawki, nie ukrywamy tego, dlatego chcemy z Wami poGrać w Polsat Games. PoGraMy razem?"- wyjaśniają autorzy programu.

"PoGraMy" poprowadzą Marcin Szmidt i Piotr Augustyniak, którzy od ponad dwóch lat tworzą w serwisie YouTube niebanalny kanał o tej samej nazwie. Ich przygoda z planszą i kartami rozpoczęła się w łódzkim liceum o profilu teatralno-filmowym. Marcin Szmidt to fotograf i producent wideo, w grach przywiązujący wagę do strategii i mechaniki rozgrywki. Piotr Augustyniak, jak na aktora i teatrologa przystało, ceni fabułę, klimat oraz epicką przygodę. Audycja będzie emitowana w środy o godz. 21.00 (od 13 listopada).

Tego dnia wystartuje również nowe pasmo "Premierowe Środy", w którym widzowie zobaczą co tydzień nowe odcinki najpopularniejszych audycji z pogranicza rozrywki i publicystyki. Już od godziny 19:00 - na żywo z ultranowoczesnego studia Polsat Games - magazyn "Faux Paux" duetu Radek Nałęcz i Tadeusz Zieliński. O 20:00 autorski program Remigiusza "Rocka" Maciaszka czyli "Rock w Grach". Pół godziny później "Nowa Gra+" czyli recenzje najnowszych gier AAA. Pasmo "Premierowe Środy" o 21:00 zamknie nowość - "PoGraMy", czyli prezentacje gier bez prądu.

Komentarze (1 - 2 z 2)

VECTRA niech nadal śpi z dodaniem tego kanału :( :( :(
 2  
Przecież masz w Vectrze kanał e Sport i ginx. Oba o podobnej tematyce. Nie widzę potrzeby zapychania oferty jeszcze tym kanałem. Zresztą to stacja Polsatu a wiadomo co za tym idzie. Reklama i beznadzieja
 3