Łukasz Szewczyk07.11.2019 (22:45)3 komentarze

Piróg, Pestka i Poniedziałek nago w kalendarzu 2020 magazynu LGBT "Replika". "Nie wstydź się" (foto)

Społeczno-kulturalny dwumiesięcznik LGBT ponownie zaskakuje. Redakcja przygotowała odważny kalendarz na 2020 rok. Na fotografiach szesnastu nagich mężczyzn
Okładka kalendarza 2020 "Nie wstydź się" / Fot. materiały prasowe
Okładka kalendarza 2020 "Nie wstydź się" / Fot. materiały prasowe
Szesnastu mężczyzn, piętnastu gejów i jeden bi, pozuje nago. Są wśród nich znani i lubiani: aktor Jacek Poniedziałek, tancerz Michał Piróg oraz zwycięzca programu "Top Model" Radek Pestka wraz ze swym partnerem. Na udział w kalendarzu zgodzili się również influencerzy społeczności LGBT: poznański aktywista Grupy Stonewall Arek Kluk, queerowy performer Maciej "Gąsiu" Gośniowski oraz Mister Gay Poland Lukasz Sabat. Pozują także Matt Freeman, głuchoniemy Mateusz Wika, emigrant z Indii Kaleem Uddin, kulturysta Wojciech Gierszewski, lekarz Damian Antczak wraz z mężem, biznesmen Michał Bulik, bankowiec Adrian Sapała oraz Tymon Radwański, jeden z nielicznych w Polsce biseksualnych mężczyzn, którzy zrobili publiczny coming out. Autorem wszystkich zdjęć jest znakomity fotograf Paweł Spychalski.
Kalendarz 2020 "Nie wstydź się" / Fot. materiały prasowe
Kalendarz 2020 "Nie wstydź się" / Fot. materiały prasowe
Jak przekonuje redakcja, w kalendarzu "Nie wstydź się" nie chodzi tylko nagość i piękne męskie ciała. Modele nie są anonimowi, nie zostali też wynajęci za granicą. To związani z naszym krajem bohaterowie "Repliki", o których można było przeczytać na łamach pisma. Reprezentują sobą dużo więcej niż atrakcyjne ciała. Mają różne zawody, różne ścieżki życia, pochodzą z rożnych środowisk, są w różnym wieku. Łączy ich zaś nie tylko to, że są mężczyznami, którzy zakochują się w innych mężczyznach, ale także to, co dla nas w "Replice" jest szczególnie istotne: że się tego nie wstydzą i mówią o tym głośno, walcząc o równość dla nas wszystkich.

- Zgodziłem się, bo spodobał mi się ten projekt robiony na przekór ponurym czasom, w których teraz żyjemy. Nie możemy dać się zaszczuć - mówi Jacek Poniedziałek. Wtóruje mu Arek Kluk: - Nagonka na LGBT weszła ostatnio na nowy, nieznany wcześniej poziom, ale my dalej będziemy cieszyć się życiem i będziemy cieszyć się naszą seksualnością. Flaga tęczowa to nie jest flaga biała - nie poddajemy się

Jak zdobyć kalendarz?
Kalendarz dostępny jest wyłącznie w prenumeracie "Repliki", aby go otrzymać, należy wykupić (lub przedłużyć) 2-letnią prenumeratę magazynu, koniecznie dopisując hasło KALENDARZ. Pismo dostępne jest do wyboru: w wersji papierowej lub cyfrowej. Cena dwuletniej prenumeraty to 99 zł (12 numerów).


Przypomnijmy, że "Replika" to jedyny w Polsce dwumiesięcznik zajmujący się sprawami LGBTQ (lesbijki, geje, osoby biseksualne, transpłciowe i queer) ukazujący się w Polce od grudnia 2005 roku. Obecnie wydawcą Repliki jest Fundacja Replika (wcześniej Kampania Przeciw Homofobii). Co ważne, pieniądze ze sprzedaży przeznaczane są na rozwój jedynego drukowanego pisma LGBT w Polsce - druk, skład i dystrybucję Repliki. Redakcja pracuje za darmo.

Komentarze (1 - 3 z 3)

Ale, żeby mieć przez cały miesiąc Poniedziałek, to ja im współczuję.
 3  
Ja pier... do czego ten świat zmierza.
 5  
Banda zbokuf.
 6