Łukasz Szewczyk08.11.2019 (9:37)35 komentarzy

Grupa Cyfrowy Polsat zapowiada zmiany w ofercie. Podwyżki cen jeszcze w tym roku

Jeszcze w tym roku Cyfrowy Polsat wprowadzi zmiany w ofercie. Klienci mogą spodziewać się podwyżek cen w ofercie telewizyjnej oraz komórkowej.
Cyfrowy Polsat
Przy okazji prezentacji wyników za trzeci kwartał 2019 roku, zarząd Cyfrowego Polsatu zapowiedział zmiany w ofercie. - Podjęliśmy decyzję, że do końca tego roku zmienimy cenniki - zapowiada cytowany przez dziennik Parkiet Maciej Stec, wiceprezes Cyfrowego Polsatu. Na chwilę obecną spółka nie zdradza konkretnej daty wprowadzenia zmian. Nie wiadomo także jakich ofert zmiany będą dotyczyły.
Przypomnijmy, że pierwsze informacje o podwyżkach pojawiły się już latem. - W ostatnich latach ceny usług telekomunikacyjnych spadały, natomiast rosła inflacja, wprowadzano wciąż nowe regulacje na poziomie krajowym czy europejskim, które stanowiły istotne obciążenie dla operatorów, a dodatkowo jesteśmy branżą, która cały czas musi inwestować. Skoro wprowadza się nowe przepisy, które powodują ubytek przychodów i wzrost kosztów, to nawet przy cięciach kosztów dotychczasowy poziom cen był nie do utrzymania - mówił latem w rozmowie z agencją Reuters, Zygmunt Solorz, założyciel i główny akcjonariusz Cyfrowego Polsatu.

Przekonywał, że nowa oferta ma odpowiadać na potrzeby klientów mniej zamożnych oraz dla tych, którzy są zainteresowani usługami premium. - Zawsze staramy się sprostać oczekiwaniom zarówno tych, którzy nadal muszą bardzo rozważnie gospodarować swoim budżetem rodzinnym, jak i tych, którzy oczekują od nas dalszego rozwoju jakości naszych usług. Zasobność portfela polskiego konsumenta wyraźnie się poprawia, a co za tym idzie jego oczekiwania co do oferty. Polacy chcą oglądać atrakcyjne treści i coraz częściej są gotowi za to płacić, a naszą rolą jest dostarczyć im produkty i treści, które spełnią ich oczekiwania - zapowiadał Solorz-Żak.

Zmiany ofercie mają pojawić się wraz uruchomieniem nowych systemów IT i sprzedażowych Grupy Cyfrowy Polsat. Obowiązujące obecnie świąteczne oferty Cyfrowego Polsatu i Plusa są jeszcze przed zmianą cenników.

Grupa Cyfrowy Polsat trzeci kwartał 2019 roku zakończy spadkiem liczby telewizyjnych usług do ponad 5,07 mln - wynika z raportu finansowego spółki. Już ponad 1,9 mln klientów, korzysta z oferty usług łączonych SmartDOM. Łączna liczba klientów abonamentowych Grupy Cyfrowy Polsat wyniosła 5,644 mln, z kolei łączna liczba usług kontraktowych wyniosła 14,587 mln. Średni przychód od klienta kontraktowego (ARPU) wzrósł do poziomu 84,8 zł.

Polsat droższy także dla kablówek
Już na początku lipca operatorzy alarmowali, że Polsat szykuje duże podwyżki za swoje kanały TV. Ceny miały wzrosnąć ponad dwukrotnie, a to może wpłynąć na podwyżki dla użytkowników płatnej telewizji. Grupa Polsat za pakiet 28 kanałów (bez Eleven) ustaliła cenę na 0,99 euro (4,63 zł) z usługami mulitroom, soho (oferta dla firm) i tv everywhere (oglądanie na na dowolnym urządzeniu) lub 1,04 euro (4,86) z usługą catch-up (oglądanie programów kilka dni po ich emisji) oferowaną z Iplą na bazie systemu Android. Obecnie obowiązująca stawka wynosi 2 zł.

Jak informuje dziennik Parkiet powołując się na zarząd Cyfrowego Polsatu, trwają rozmowy z operatorami telewizji kablowych i satelitarnych, a z częścią z nich doszło już do porozumienia.
Parkiet/Reuters/wł.

Komentarze (1 - 10 z 35)

ludzie uciekają od telewizji linearnej, a oni szykują podwyżki cen abo. Gdyby to zrobił jakiś nowicjusz to można byłoby to zrozumieć, ale wielki gracz? żal mi doradców Solorza
 57  
efekt 500+ wszystko drożeje ;)
Krystalicznie uczciwy człowiek 8.11.2019 (11:43:58)
 19  
"Polacy chcą oglądać atrakcyjne treści i coraz częściej są gotowi za to płacić, a naszą rolą jest dostarczyć im produkty i treści, które spełnią ich oczekiwania - zapowiadał Solorz-Żak."

Że jak? Czy ten facet oglądał kiedyś to reklamowe szambo, które jego telewizja nadaje? A jeśli tak, to jakie atrakcyjne treści on tam znalazł?
 71  
Pan Solorz-Żak ma bardzo wysokie mniemanie o sobie, a jeszcze wyższe o swojej telewizji. Nie twierdzę, że telewizja całkowicie zaniknie, ale podnoszenie cen w sytuacji dynamicznego rozwoju platform VOD/SVOD to co najmniej "strzał w kolano".
 52  
Prawdopodobnie w lipcu 2022 roku (za niecałe 3 lata) nastąpi w Polsce przejście z systemu DVB-T na DVB-T2. To wymóg UE. I wtedy nastąpi rozwój naziemnej cyfrowej telewizji. Wtedy płatni operatorzy telewizji linearnej obudzą się .... z ręką w nocniku.
 44  
ludzie uciekają od telewizji linearnej, a oni szykują podwyżki cen abo. Gdyby to zrobił jakiś nowicjusz to można byłoby to zrozumieć, ale wielki gracz? żal mi doradców Solorza
po prostu ubędzie im jakies pol miliona abonentow reszta pozniej sie zastanowi bedzoe probowac negocjowac i tez od nich odejda jak nic ciekawego nie zaoferuja :) a ich oferta jest mizerna
 28  
Jest: "Polacy chcą oglądać atrakcyjne treści i coraz częściej są gotowi za to płacić, a naszą rolą jest dostarczyć(...)"

Powinno być: "Polacy chcą oglądać atrakcyjne treści i coraz częściej są gotowi za to płacić, a naszą rolą jest ich strzyc skoro im to odpowiada(...)"
 29  
Dla mnie nie ma to znaczenia. Niech podnoszą abo i do 500 zł.
Od momentu zakupu OLED 4k liczy się tylko netflix i c+ uhd a że nc+ samego c+ uhd nie sprzedaje zostaje tylko Netflix
 17  
Po wypowiedzeniu umowy dzisiaj dzwonili do mnie z oferta utrzymaniowa i zaproponowali mi pakiet Rodzinny HD z opcja ON THE GO w kwocie 5 zl miesięcznie na caly okres trwania umowy w tym 3 miesiące za 0 zl.
 2  
Nie dość że łupią abonentów na PPV to jeszcze im ceny podniosą. Dobrze że mnie już w Polsacie nie ma :)
 28