Łukasz Szewczyk08.11.2019 (14:53)2 komentarze

"Robin Hood: Początek", "Rodzina od zaraz", "Wystrzałowa miss" - weekend premium TV

Najbliższy weekend na antenach kanałów premium (Canal+, HBO, Cinemax) upłynie przy takich premierach, jak m.in. : "Robin Hood: Początek", "Rodzina od zaraz", "Wystrzałowa miss"
Robin Hood: Początek
Canal+
Canal+
W piątek na antenie Canal+ "Robin Hood: Początek" (8 listopada). Robin z Loxley to zaprawiony w bojach krzyżowych mężczyzna, który właśnie wraca z jednej z wypraw w swoje rodzinne strony. Na miejscu jednak czeka go niemiła niespodzianka, jego zamek został bowiem splądrowany, ziemie skonfiskowane przez Szeryfa z Nottingham, a wybranka serca myśląc, że ten zginął podczas wyprawy, poślubiła innego mężczyznę. Zdesperowany, aby samodzielnie zacząć wymierzać sprawiedliwość, Robin chce stanąć w obronie uciśnionych mieszkańców Nottingham i obronić miasto, a także całe królestwo przed okropną zdradą. Mężczyzna musi więc zgromadzić siły zdolne do otwartej walki z regularną armią...
Zobacz galerię

Sobotnią premierą będzie film "Faworyta" (9 listopada). Na początku XVIII wieku Anglia jest w stanie wojny z Francuzami, ale nie los żołnierzy na froncie pochłania uwagę dworu, a wyścigi kaczek i pojawienie się na rynku ananasów. Królowa, która ma rządzić Anglią jest już schorowana, toteż krajem w praktyce rządzi Lady Sarah, jej długoletnia przyjaciółka. Kiedy na dwór przybywa nowa służąca Abigail, Sarah może się w pełni oddać sprawom politycznym oraz prowadzeniu wojny. Dzięki pojawieniu się na dworze królewskim, Abigail ma możliwość powrotu do swych arystokratycznych korzeni oraz zyskania przychylności niczego nieświadomej królowej Anny.

Z kolei w niedzielę Canal+ kontynuuje emisję polskiego serial "Żmijowisko" (10 listopada). Jest to opowieść o tragedii która niszczy. O rodzinie, która musi stawić czoło próbie przekraczającej ludzkie wyobrażenia. Uczuciach, które trwają pomimo mijających lat i nie niosą pocieszenia. Zdradzie, bólu i miłości. Strachu, zbrodni i karze. O tym, ile jesteśmy jest w stanie zrobić dla swoich dzieci i jak wiele nas to kosztuje.


Weekend w HBO rozpocznie "Powrót do Christmas Creek" (9 listopada). Amelia Hughes (Tori Anderson) zajmuje się tworzeniem aplikacji mobilnych w Chicago. Dziewczyna wraca na Święta Bożego Narodzenia w rodzinne strony. Na miejscu spotyka swojego przyjaciela z dzieciństwa Mike'a (Stephen Huszar) oraz wuja Harry'ego (Steven Weber), którego spór z jej ojcem podzielił rodzinę na długie lata. Amelia niespodziewanie zaczyna odczuwać świąteczny nastrój i zakochuje się w Mike'u. Kino telewizyjne pokazujące perypetie twardo stąpającej po ziemi dziewczyny, która zaczyna odczuwać magię świąt.

Niedzielną Megapremierą będzie film "Rodzina od zaraz" (10 listopada). Pete (Mark Wahlberg) i Ellie (Rose Byrne) są idealistyczną parą, która postanawia adoptować dziecko. Szybko jednak okazuje się, że cały proces jest bardzo skomplikowany. Wkrótce spotykają na swojej drodze rodzeństwo, w tym zbuntowaną piętnastolatkę (Isabela Moner), i z dnia na dzień stają się rodziną z trójką dzieci. Pete i Ellie szybko muszą nawiązać kontakt z dzieciakami. Towarzyszy temu mnóstwo nieoczekiwanych sytuacji oraz zwrotów akcji. Kapitalna komedia z przymrużeniem oka pokazująca perypetie pary próbującej zostać zastępczymi rodzicami trójki dzieci. Wyreżyserowany przez specjalizującego się w kinie komediowym Seana Andersa (Millerowie) obraz kipi dobrym humorem, ale pokazuje też trudy związane z procesem adopcyjnym w USA i stawania się rodziną.


Cinemax
Cinemax
Sobotnią premierą Cinemax2 będzie film "Ostatni dzwonek" (9 listopada). Eric Capadis (Cyrille Hertel), nauczyciel francuskiego, rzuca się z okna na oczach swoich przerażonych uczniów. Jego następcą jest Pierre Hoffman (Laurent Lafitte), który szybko orientuje się, że szóstka jego nowych uczniów zachowuje się w bardzo brutalny sposób. Niezwykle inteligentne i przedwcześnie dojrzałe nastolatki szerzą wrogość i strach w całej szkole. Nauczyciel wkrótce odkrywa ich mroczną wizję przyszłości i pogardę wobec bezsilnych dorosłych, którzy nie są w stanie ich chronić. Pierre zaczyna mieć obsesję na punkcie dzieciaków. Jego życie zamienia się jednak w koszmar, kiedy poznaje ich przerażające plany. Pełen tajemnic, hipnotyczny thriller

Niedzielną premierą kanału Cinemax będzie film "Wystrzałowa miss" (10 listopada). Gloria (Gina Rodriguez) jest młodą makijażystką z Hollywood, która pewnego dnia niespodziewanie zostaje wystawiona na ogromną próbę. Kiedy jej przyjaciółka zostaje porwana w meksykańskiej Tijuanie, kobieta musi zacząć współpracę z niebezpiecznym kartelem narkotykowym, co sprawi, że będzie musiała sprawdzić się w najbardziej ekstremalnych okolicznościach. Sytuacja komplikuje się tym bardziej, kiedy DEA nakazuje jej zostać podwójną agentką... Laureatka Złotego Globu Gina Rodriguez (serial Jane the Virgin) w roli zwykłej dziewczyny, która decyduje się na pełen odwagi czyn. Solidnie zrealizowany thriller pokazuje proces transformacji i wyzwania, jakie stoją na drodze bohaterki starającej się za wszelką cenę ocalić przyjaciółkę w potrzebie.

Natomiast w Cinemax2 ""Pod oliwkami" (10 listopada). Młody aktor zakochuje się w kobiecie, która gra w filmie jego żonę. Mimo że w prawdziwym życiu nie chce ona mieć z nim nic wspólnego, chłopak nie daje za wygraną. Sytuacja wywołuje zamieszanie na planie i sprawia, że nieszczęsny reżyser znajduje się w coraz bardziej patowej sytuacji. Ostatnia część porywającej trylogii zdobywcy canneńskiej Złotej Palmy Abbasa Kiarostamiego (Smak wiśni). Pełna uroku i delikatności komedia zanurzona jest głęboko w irańskiej tradycji. Obraz bada nieuchwytny i zarazem alchemiczny związek między kinem a rzeczywistością.

Komentarze (1 - 2 z 2)

Oskarowy hit na Canal+ ( Faworyta ), ale tutejsi znawcy kina i tak napiszą " ale nędza" .
 1  
Oskarowy hit na Canal+ ( Faworyta ), ale tutejsi znawcy kina i tak napiszą " ale nędza" .
??? to cos wogole z robin hoodem historia nie mialo wspolnego slaba... nedza straszna i marna gra aktorow
 3