Łukasz Szewczyk18.11.2019 (15:37)brak komentarzy

Europejskie Nagrody Filmowe na żywo w TVN Fabuła

W sobotę (7 grudnia 2019 roku) w Berlinie zostaną rozdane Europejskie Nagrody Filmowe, określane mianem "europejskich Oscarów". Szansę na prestiżowe wyróżnienie ma najnowszy film Romana Polańskiego "Oficer i szpieg". TVN Fabuła pokaże transmisję na żywo z tego wydarzenia.
TVN Fabuła
Europejskie Nagrody Filmowe to wydarzenie, które co roku przyciąga na Stary Kontynent największe gwiazdy kina. Statuetki przyznawane są nieprzerwanie od 1992 roku i w branży filmowej uznawane są za jedne z najbardziej prestiżowych wyróżnień w Europie. Gala co dwa lata odbywa się w Berlinie, a w latach parzystych - w wybranym mieście w Europie. W 2016 roku gospodarzem uroczystości był Wrocław.
Do statuetek Europejskiej Akademii Filmowej nominowano w tym roku 46 filmów. Szanse na tytuł najlepszego filmu europejskiego ma "Oficer i szpieg". Najnowszy film Romana Polańskiego stanie w szranki z "Nędznikami" Ladj Ly, "Bólem i blaskiem" Pedro Almodóvara, "Błędem systemu" Nory Fingscheidt, "Faworytą" Yorgosa Lanthimosa i "Zdrajcą" Marco Bellocchio.

Transmisja z Europejskich Nagród Filmowych już sobotę 7 grudnia 2019 roku o godzinie 19:00 na antenie TVN Fabuła.