Łukasz Szewczyk18.11.2019 (18:14)brak komentarzy

Nowy sezon Ligi Mistrzyń z udziałem polskich drużyn w Canal+ Sport

Po półrocznej przerwie wraca siatkarska Liga Mistrzyń. W rozgrywkach weźmie udział 20 zespołów, Polskę reprezentować będą ŁKS Łódź i Budowlani Łódź. Nie zabraknie również triumfatorek z poprzedniego sezonu, drużyny Igor Gorgonzola Novara.
Liga Mistrzyń CEV w Canal+
Siatkarki Łódzkiego Klubu Sportowego zmierzą na własnym terenie z Allianz MTV Stuttgart. I będzie to pierwszy w historii mecz pomiędzy tymi drużynami. W poprzednim sezonie Ligi Mistrzyń Polki nie wyszły z grupy, wygrywając zaledwie 1 z 6 rozegranych meczów. Wówczas przystępowały do zawodów, jako wicemistrz kraju. Obecnie, po zdobyciu mistrzostwa Polski w sezonie 18/19, apetyty w mieście włókniarzy są spore, fani biało-czerwono-białych spragnieni są sukcesu w Europie. Początek transmisji 19 listopada o godzinie 17:30 w Canal+ Sport.
Drugą polską drużyną, która zagra w Lidze Mistrzyń CEV jest ekipa Budowlanych Łódź. W grupie A zagrają z LP Viesti Salo, Eczacibasi Stambuł i Fenerbahce Stambuł. Dwukrotne wicemistrzynie Polski trafiły do ciężkiej grupy, zawodniczki "Sali Melekler" w poprzednim sezonie odpadły z Ligi Mistrzyń dopiero w półfinale, a druga turecka drużyna - jeden etap wcześniej. Nie bez znaczenia jest również doświadczenie obu klubów na arenie międzynarodowej. Pierwsze spotkanie Budowlani zagrają jednak na własnej hali z fińskim LP Viesti Salo i na pewno walczyć będą o zwycięstwo. Transmisja 20 listopada o godzinie 17:30 w Canal+ Sport.

Interesująco zapowiadają się również mecze z udziałem siatkarek Igor Gorgonzola Novara. Do klubu z Półwyspu Apenińskiego, zwycięzcy poprzedniej edycji Ligi Mistrzyń i aktualnego wicemistrza Włoch, dołączyła Polka, Zuzanna Górecka. Urodzona w Radomiu przyjmująca, mająca zaledwie dziewiętnaście lat, pochwalić się może sporymi sukcesami. Jest brązową medalistką mistrzostw Europy juniorek, dwukrotną mistrzynią Polski kadetek i mistrzynią Polski juniorek. Pierwszy mecz klub z Novary rozegra z Chimikiem Jużnyj. Transmisja 20 listopada o godzinie 20:25 w Canal+ Sport.

Już niebawem zmagania w Lidze Mistrzów rozpoczną również mężczyźni. 1. kolejka zostanie rozegrana 3 i 4 grudnia. Platforma Canal+, analogicznie jak w przypadku rozgrywek kobiet, posiada wyłączne prawa do transmitowania zawodów.
PLAN TRANSMISJI 1. KOLEJKI LIGI MISTRZYŃ CEV

Plan transmisji 1 kolejki Logo Mistrzyń CEV:

Wtorek (19 listopada):
• godz. 15.25: Eczacibasi Vitra Stambuł - Fenerbache Stambuł (Canal+ Sport 2)
• godz. 17.30: ŁKS Commercecon Łódź - Allianz MTV Stuttgart (Canal+ Sport)
• godz. 18.55: Nantes VB - C.S.M. Volei Alba Blaj (nSpot+)
• godz. 20.25: A Carraro Imoco Conegliano - Vasas Obuda Budapeszt (Canal+ Sport)
• godz. 20.25: RC Cannes - Maritza Płowdiw (Canal+ Sport 2)

Środa (20 listopada):
• godz. 15.55: Vakifbank Stambuł - Savino del Bene Scandicci (Canal+ Sport 2)
• godz. 17.30: Budowlani Łódź - LP Viesti Salo, (Canal+ Sport)
• godz. 18.55: Lokomotiv Kaliningrad - Branik Maribor (Canal+ Sport 2)
• godz. 20.25: Igor Gorgonzola Novara - Chimik Jużnyj (Canal+ Sport)