Łukasz Szewczyk21.11.2019 (10:11)5 komentarzy

Kultowe seriale poszukiwane. Jakie produkcje najbardziej interesują użytkowników?

"Miodowe lata", "Alternatywy 4" czy "Czterej Pancerni i pies" to tylko niektóre z polskich kultowych seriali, które do dzisiaj cieszą się ogromną popularnością wśród internautów. Każdego miesiąca kilka tysięcy użytkowników wpisuje w wyszukiwarkę tytuły produkcji z ubiegłych lat. Z okazji Światowego Dnia Telewizji MBridge − Marketing Experts sprawdziło, które seriale poszukiwane są najczęściej.
pilot i telewizor
Lata 60. to przede wszystkim czas rozwoju kultury masowej. Tworzono produkcje poruszające m.in. problemy społeczne. To właśnie prawie 60 lat temu powstały seriale, które do dzisiaj bawią i wzruszają widzów. Co więcej, ich tytuły wciąż są poszukiwane w internecie. Niekwestionowanym liderem jest produkcja "Czterej pancerni i pies", która każdego miesiąca jest wpisywana do wyszukiwarki 30 tysięcy razy! O połowę mniejszą popularnością cieszy się "Stawka większa niż życie" - 15 tysięcy wyszukań. Polacy często chcą wiedzieć więcej także o produkcji z 1965 r., czyli "Wojnie domowej" - 6100 zapytań.
Telewizję, a właściwie dwa kanały, w latach 70. oglądała cała Polska. Seriale z tych czasów także i teraz cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem internautów. Najczęściej poszukiwaną produkcją są "Polskie drogi" - 30 tysięcy wyszukań każdego miesiąca! Niewiele rzadziej wpisywany jest "Janosik", bo aż 25 tysięcy razy, oraz serial kryminalny "07, zgłoś się" - 21 tysięcy wyszukań.

"Ziemia obiecana" to czteroodcinkowy serial, który powstał w połowie lat 70. na podstawie filmu Andrzeja Wajdy. Zarówno 40 lat temu, jak i dzisiaj cieszy się dużym zainteresowaniem: ponad 15 tysięcy użytkowników szuka go każdego miesiąca w wyszukiwarce internetowej! Nie mniej popularne są "Czterdziestolatek" oraz "Daleko od szosy" - obie produkcje notują 14 tysięcy wyszukań. Również serial "Noce i dnie" do dziś ciekawi widzów. Każdego miesiąca blisko 13 tysięcy Polaków poszukuje historii rodziny Niechciców w internecie.

Lata 80. to prawdziwy skansen dobrych produkcji. To wtedy w polskiej telewizji zaczęto emitować zagraniczne pozycje. Część z nich pokazywała nam świat, który nie był większości znany - wille, rezydencje czy modne stroje, do dziś wspominane z uśmiechem na twarzy.

Perypetiami mieszkańców bloku przy "Alternatywy 4" w latach 80. żyła cała Polska. Dziś serial uznawany jest za jeden z kultowych, nic dziwnego, że blisko 20 000 użytkowników poszukuję pozycji w internecie. Również z zaciekawieniem śledziliśmy historię bezrobotnego urzędnika w serialu "Kariera Nikodema Dyzmy" oraz młodej kobiety pracującej jako kierowca taksówki w "Zmiennikach" - obie produkcje notują 10 tysięcy wyszukań!

- Niekwestionowanym liderem są "Miodowe lata": każdego miesiąca serial poszukiwany jest przez ponad 50 tysięcy użytkowników. Być może tak ogromna popularność produkcji spowodowana jest faktem, że losy bohaterów emitowane są w telewizji do dzisiaj. Oczywiście są to powtórki odcinków, jednak wciąż przyciągają przed ekrany wielu telewidzów. Pomimo tego, że serial liczy ponad 20 lat, to wciąż bawi, i to nie tylko osoby, które miały okazję oglądać premierowe wydania, ale również młodsze pokolenie - mówi Joanna Kasiedczak, PR Specialist w MBridge - Marketing Experts.

Wiele seriali, które powstały w latach 90. i 00., realizowane są do dzisiaj. I to właśnie te produkcje wyszukiwane są najczęściej. Nic w tym dziwnego! Dostęp do internetu jest znacznie prostszy niż kilkadziesiąt lat temu. Jednym z przykładów jest historia rodziny Mostowiaków, czyli "M jak miłość". Obecnie ten tytuł wpisywany jest do wyszukiwarki prawie 700 tysięcy razy! Natomiast "Na wspólnej" czy "Na dobre i na złe" wyszukiwane są przez ponad 300 000 użytkowników miesięcznie.
MBridge − Marketing Experts

Komentarze (1 - 5 z 5)

Wszystkie te seriale do obejrzenia za darmo na platformie TVP.VOD
 5  
I większość można obejrzeć w IPLI i to za darmo.
 2  
polakom serwuje sie papke typu m jak milosc na wspolnej oglupiajace czy familiade jaka to melodia i dlatego ten kraj tak wyglada
 4  
a Moda na Sukces?
Lesbija Horhes Colmenares 22.11.2019 (21:24:42)
 2  
Seriale Polsatu - IPLA
Seriale TVNu - Player
Seriale TVP - TVP VOD
Seriale HBO - HBOGO
Seriale Fox - Fox Play na Player.seriale Canal + - Canal + na Player
 1