Łukasz Szewczyk21.11.2019 (11:01)6 komentarzy

Zakupy z AliExpress można odbierać w Paczkomatach. InPost strategicznym partnerem

InPost zawarł bezpośrednią umowę na obsługę dostaw i zamówień z AliExpress, globalną platformą z Grupy Alibaba. Tym samym stał się dla AliExpress strategicznym partnerem w Polsce.
Od 21 listopada 2019 roku klienci platformy mogą odebrać przesyłki z Chin w Paczkomatach InPost w całej Polsce. Taka opcja dostawy jest dostępna bezpośrednio na stronach AliExpress podczas dokonywania zakupu, tak jak w polskich sklepach internetowych. Ponadto, jeśli wartość zakupu przekracza 5 dolarów, to przesyłka towaru za pośrednictwem InPost jest za darmo.
- Strategiczne partnerstwo z gigantem światowego rynku e-commerce to dla nas wielki sukces. Przewidujemy znaczne zwiększenie wolumenu obsługiwanych przez nas przesyłek, który i tak rośnie ponad dwukrotnie szybciej niż rynek e-commerce w Polsce. Jesteśmy na to przygotowani - wciąż rozwijamy sieć Paczkomatów InPost, która liczy obecnie ponad 5000 urządzeń w całej Polsce. Wierzymy, że wiadomość o współpracy InPost z AliExpress będzie świetną informacją dla wszystkich osób lubiących zakupy w Internecie. Współpraca obu firm gwarantuje bezpieczną realizację dostawy bezpośrednio z Chin do wybranego Paczkomatu InPost w Polsce - co z całą pewnością zachęci nowych klientów do zakupów w AliExpress - podkreśla Rafał Brzoska, prezes InPost.

InPost udostępnił także rozwiązanie pozwalające na zarządzanie Paczkomatem i swoją skrytką z poziomu aplikacji. Od teraz przy jednym Paczkomacie przesyłki będzie mogło odbierać wiele osób na raz. Strategia GO MOBILE! to kolejny krok w reorientacji branży logistycznej w kierunku mobilności. InPost umożliwi też niedługo nadawanie przesyłek za pomocą aplikacji zainstalowanej w smartfonie.

AliExpress działa od 2010 roku i jest globalną platformą zakupową, która pozwala konsumentom z całego świata kupować produkty bezpośrednio od producentów i dystrybutorów, głównie z Chin. Platforma jest dedykowana dla sprzedawców z całego świata w celu rozwoju zasięgu lokalnie i globalnie. AliExpress jest dostępne w wielu językach, m.in. angielskim, rosyjskim, portugalskim, hiszpańskim, włoskim, francuskim i polskim.

Komentarze (1 - 6 z 6)

no i kur...wa bardzo dobrze!!!
bardzo się ciesze
 9  
biorąc pod uwagę że paczkomaty wiecznie pełne, i przesyłki trzeba albo odbierać w "zaprzyjaźnionych" sklepach, albo czekać aż się dany paczkomat zwolni... to kiepsko to widze. Już celowo pomijam fakt przesyłek gabarytowych, gdzie paczkomat odpada z automatu
 10  
upss... a jak to się ma do umowy inpostu z allegro, gdy ci ostatni walczą z AliEx
 7  
teraz kolej na ebay
 1  
Opcja jak najbardziej na plus, tylko co z opodatkowaniem? Pewnie będą nakładać VAT jak szaleni.
 1  
polecam cccam line z aliexpress, 5 dolców rok full CP i Canal+
 2