Łukasz Szewczyk24.11.2019 (20:24)2 komentarze

Michał Pol dołączy do WP SportoweFakty

Od stycznia 2020 roku Michał Pol rozpoczyna współpracę z serwisem WP SportoweFakty. Zostanie specjalnym korespondentem, co tydzień będzie przygotowywał dla użytkowników serwisu materiały wideo, pisał artykuły i komentarze.
Michał Pol / fot. Wirtualna Polska
Michał Pol / fot. Wirtualna Polska
Materiały wideo będą realizowane na żywo w serwisie WP SportoweFakty i oficjalnym kanale YouTube Michała Pola. Ich formuła jest otwarta. Może to być komentarz, relacja i rozmowa z gościem, w zależności od wydarzeń sportowych, którymi w danym czasie będą żyli kibice. Dodatkowo, dziennikarz każdego tygodnia napisze dla czytelników dwa artykuły.
- Zdaję sobie sprawę, że moje przejście do Wirtualnej Polski to jak transfer z FC Barcelona do Realu Madryt, ale nie jest to przypadek Luisa Figo - rozstajemy się z Onetem w dobrych relacjach. Jestem bardzo wdzięczny za sześć kreatywnych lat. Oferta Tomasza Machały była jednak z gatunku tych "nie do odrzucenia". Założenie kanału na YouTube wyzwoliło we mnie olbrzymie pokłady energii, które w mojej dziennikarskiej pracy jeszcze bardziej zbliżyły mnie do kibiców i pasjonatów sportu. Wirtualna Polska doceniła Michała Pola - youtubera i znalazła idealny sposób, żeby tę energię wykorzystać we wspólnych projektach. Zwłaszcza, że czeka nas fantastyczny, sportowy rok - mówi Michał Pol.

- Cieszymy się z czekającej nas współpracy z tak popularnym dziennikarzem sportowym, który zbudował potężne społeczności wokół swojego konta na Twitterze i kanału na YouTube. Ale przecież nie tylko to się dla nas liczy. Cenię Michała zapał, dobry kontakt ze sportowcami i kibicami, dobrą aurę, którą wytwarza wokół siebie oraz jego wyczucie, co będzie "trendować" w dziennikarstwie sportowym i social mediach - mówi Robert Feluś, redaktor naczelny WP SportoweFakty.

Nagrania wideo będą realizowane w studiu Wirtualnej Polski, siedzibie agencji Sport Brokers oraz podczas eventów i ważnych wydarzeń sportowych. WP zyskuje wyłączność na dalszą dystrybucję materiałów Michała Pola w polskim internecie.

Michał Pol przez 20 lat pracował w Agorze jako dziennikarz działu sportowego "Gazety Wyborczej", później kierował działem wideo Sport.pl. Do RASP dołączył w 2013 roku i został redaktorem naczelnym "Przeglądu Sportowego". W 2017 roku objął funkcję dyrektora zarządzającego segmentem sportowym firmy. We wrześniu 2019 roku został partnerem agencji marketingu sportowego Sport Brokers. Aktywnie działa w mediach społecznościowych, jego kanał YouTube "Polsport - Michał Pol" obserwuje 115 tys. osób, a konto na Twitterze ponad pół miliona.

Komentarze (1 - 2 z 2)

Co z MISJĄ FUTBOL???
 4  
Czy to oznacza koniec "Misji Futbol"? A może program poprowadzi Rudzki?
 3