Łukasz Szewczyk24.11.2019 (20:37)9 komentarzy

Polska wygrała finał Eurowizji Junior 2019. Jak śpiewała Viki Gabor? (wideo)

12-letnia Viki Gabor reprezentująca Polskę wygrała Konkurs Piosenki Młodzieżowej Eurowizji 2019, co dało jej krajowi drugie zwycięstwo z rzędu na ojczyźnie.
Viki Gabor
Viki oszołomiła publiczność wykonaniem piosenki "Superhero", kończąc na imponującej liczbie 278 punktów i wygrywając konkurs. Co ciekawe, po raz pierwszy kraj wygrał konkurs piosenki Eurowizji dla dzieci dwa lata z rzędu i po raz pierwszy kraj gospodarz wygrał konkurs.

Drugie miejsce zajął Yerzhan Maxim z Kazachstanu wykonując "Armanyńnan Qalma" i zdobywając 227 punktów. Trzecią pozycję zajęła reprezentująca Hiszpanię Melani Garcia śpiewając "Marte" (212 punktów).17. edycja została zorganizowana przez Europejską Unię Nadawców (EBU), prowadzoną przez Telewizję Polską (TVP) i transmitowaną na żywo z Gliwic w Polsce dla odbiorców w krajach uczestniczących oraz online na całym świecie na stronie junioreurovision.tv.

Polska po raz pierwszy wzięła udział w Konkursie Piosenki Młodzieżowej Eurowizji w 2003 roku, a w tym roku po raz szósty.

Komentarze (1 - 9 z 9)

Wielkie Gratulacje dla niej :)
 17  
Fantastyczne dzieciaki, bardzo miło ogląda się taki program! Oczywiście wszyscy fantastycznie śpiewali, było widać radość wszystkich! Szczególne gratulacje dla Viki!
 15  
Super,gratulacje:)
 13  
Świetna impreza i organizacja, a Viki wygrała po kapitalnym występie. Gratuluję laureatce i tvp. To dobrze, że wchodzą młodzi, bo bida na naszym rynku muzycznym. W tym roku znowu nie było przeboju lata. Tak naprawdę to piosenka Viki jest przebojem 2019 i kasuje konkurencję.
 14  
Gratulacje dla Viki! Znakomite wykonanie i - po raz drugi - zwycięstwo Polski podczas Eurowizji Junior 2019.
 15  
Brawo super VIKI
 4  
Rmf fm najlepsza muzyka i nie tylko
 6  
Gratulacje i brawa dla TVP. W polskim show biznesie coraz więcej utalentowanych artystów, którzy mają szansę zaistnieć. Koniec z promowaniem przez resortowe media resortowych kandydatów. Kultura, tłamszona przez IIIRP zaczyna ożywać!
 6  
Gratuluje wygranej!!
Komitet Obrony Demokracji 26.11.2019 (10:11:16)
 3