Łukasz Szewczyk26.11.2019 (13:53)brak komentarzy

Kultowe filmy z VHS w nowym cyklu Telewizji Metro

Telewizja Metro przygotowała cykl retro, a w nim filmy, które niejeden sympatyk kina zna i poleca. Wśród tytułów, które umilą widzom wieczory znajdą się takie propozycje jak: "Czerwona gorączka", "Brudny Harry", "Naga Broń", "Blues Brothers" oraz "Nieśmiertelny".
METRO Retro
Pierwsza okazja na wieczór z gwiazdami już na początku grudnia. John Travolta i jego "Numer stulecia" to poradnik dla tych, którzy chcieliby wygrać w totolotka. Russ Richards jest prezenterem pogody w dzienniku telewizyjnym. Popularność, jaką się cieszy, nie zapewnia mu jednak wystarczających dochodów. Rozpaczliwie szuka ucieczki od tej lawiny nieszczęść. Rozwiązaniem może być bliższe poznanie Crystal, dziewczyny z telewizyjnego totolotka. Razem opracowują genialny system, który pozwala na zgarnianie głównych wygranych. Z kolei "Firefox" z Clintem Eastwoodem w roli głównej będzie propozycją dla sympatyków kina sensacyjnego. Firefox to kryptonim największego odkrycia rosyjskich konstruktorów - samolotu latającego z sześciokrotną prędkością dźwięku. Jest niewidzialny dla radarów, a jego pociski trafiają dokładnie w cel. Czy głównemu bohaterowi, majorowi Gancie uda się wykraść rosyjski samolot?

W kolejnym tygodniu, Mel Gibson oraz Goldie Hawn, czyli "Ptaszek na uwięzi" i historia ukrywającego się w ramach programu ochrony świadków, Ricka Jarmina. Rick uczestniczył w procesie mafii narkotykowej jako świadek oskarżenia. W ramach federalnego programu ochrony świadków zmienił tożsamość i rozpoczął nowe życie, jednak po latach gangsterzy wykradają z archiwów FBI jego nowe dane i próbują go odnaleźć. Kto okaże się bardziej przebiegły?

Oprócz tego "Lina" i ponownie oldschoolowy Clint Eastwood, jednak tym razem jako twardy i nieugięty glina bezwzględnie tropiący gwałciciela i mordercę kobiet. Kapitan Wes Block z nowoorleańskiego wydziału zabójstw to styrany życiem i bez reszty oddany swej pracy człowiek. Podejmuje śledztwo w sprawie serii tajemniczych morderstw o podłożu seksualnym. Wielokrotny gwałciciel i morderca kobiet postanawia zadrwić ze swego wroga. Kolejne gwałty i zabójstwa aranżuje tak, aby coraz więcej dowodów obciążało prowadzącego dochodzenie policjanta.
Tydzień później zrobi się już nieco bardziej świątecznie. W "Krzywym zwierciadle: Witaj, Święty Mikołaju", Clark Griswold (Chevy Chase) będzie chciał dla swojej rodziny zorganizować idealne święta. Sam przywiezie drzewko, sam dopilnuje wszystkiego, tej gwiazdki nie zapomni nikt z jego najbliższych. Niestety od początku prześladuje go pech. Te święta rzeczywiście są wyjątkowe, tylko nie takie jak je sobie wymarzył.

Boże Narodzenie z telewizją METRO będzie okazją na kolejne, imponujące spotkania w doborowym towarzystwie. Eddie Murphy oraz Dan Aykroyd zaproszą na "Nieoczekiwaną zamianę miejsc", a wspomniany wyżej Clint Eastwood na "Egzekutora", "Brudnego Harry'ego" oraz "Siłę magnum" czyli trzy z pięciu części poświęconych jednemu z najsłynniejszych detektywów w świecie filmu, Harry'emu Callahanie. Mocnym zakończeniem 2019 roku będą prawdziwe klasyki kina: "Blues Brothers" oraz "Nieśmiertelny". Jedno jest pewne, grudniowe soboty oraz święta z telewizją METRO oznaczają wieczory pełne hitów filmowych!

Propozycje świąteczne telewizji METRO:
7 grudnia: Numer stulecia (godz. 20:15), Firefox (godz. 22:30), 14 grudnia: Ptaszek na uwięzi (godz. 20:15), Lina (godz. 22:25), 21 grudnia: W krzywym zwierciadle: Witaj, Święty Mikołaju (godz. 20:05), Wyjęty spod prawa Josey Wales (godz. 22:10), 25 grudnia: Cztery gwiazdki (godz. 22:35), Nieoczekiwana zamiana miejsc (godz. 20:05), 26 grudnia: W krzywym zwierciadle: wakacje (godz. 18:00), Brudny Harry (godz. 20:05), Siła magnum (godz. 22:10), Egzekutor (godz. 00:45), 28 grudnia: Blues Brothers (godz. 20:15), Nieśmiertelny (godz. 22:55)