Łukasz Szewczyk03.12.2019 (19:06)2 komentarze

Telewizja WP chwali się historycznym rekordem oglądalności. Trzecie urodziny, filmowe święta

W listopadzie 2019 roku Telewizja WP zanotowała rekordową oglądalność, która wyniosła 0,55% w grupie all 16-49. Jak informuje nadawca, to najlepszy wynik w historii stacji, która obchodzi właśnie swoje trzecie urodziny.
Telewizja WP chwali się historycznym rekordem oglądalności. Trzecie urodziny, filmowe święta
Telewizja WP nadawanie rozpoczęła 2 grudnia 2016 roku. W swojej ofercie programowej łączy produkcje własne z materiałami zagranicznymi. W uaktualnionej strategii stacja postawiła na synergię dwóch światów: telewizji linearnej oraz wideo online. Przekazuje widzom telewizji naziemnej treści wideo z portfolio grupy Wirtualna Polska, zwiększając zasięg wideo online wśród widzów, którzy na co dzień nie korzystają z internetu.
W listopadzie 2019 roku padł rekord oglądalności Telewizji WP, która dotarła do 0,55% widzów w grupie all 16-49, co stanowi wzrost o 39% rok do roku. W całym trzecim kwartale 2019 roku stacja osiągnęła 0,49% oglądalności w grupie all 16-49 i zajęła pierwsze miejsce wśród bezpośredniej konkurencji na MUX8.

W ramówce Telewizji WP znaleźć można światowe filmy i seriale nieemitowane wcześniej w polskich kanałach otwartej telewizji, autorskie programy publicystyczne, w tym "Tłit" i "Money. To się liczy", rozrywkowe oraz szereg programów dokumentalnych i poradniczych, w tym popularnych o remontowaniu i urządzaniu wnętrz. Od kwietnia 2019 Telewizja WP pokazuje najsłynniejsze show motoryzacyjne na świecie, czyli "Top Gear", a od października także "Kuchenne rewolucje Gordona Ramsay'a".

Stacja podejmuje też odważne i istotne społecznie tematy. W listopadzie na kanale zadebiutował 10-odcinkowy serial dokumentalny poruszający resocjalizację kobiet w polskich więzieniach. Autorzy programu spędzili z kamerą kilka miesięcy w jednym z największych zakładów karnych dla kobiet w Krzywańcu koło Zielonej Góry. Bohaterkami serii są kobiety skazane za morderstwa, często latami maltretowane przez partnerów. "Kobiety Kryminału" to historia bezsilnych ofiar przemocy domowej, które w końcu pękły i same stały się katami. Program na zamówienie Telewizji WP wyprodukowała Grupa medialna WTK z Poznania. Jego producentem jest Krzysztof Szydłowski, prezes WTK, a autorem Jan Józefowski, twórca wielu reportaży telewizyjnych, na co dzień wydawca i reporter WTK.

Z okazji trzecich urodzin i zbliżających się świąt Telewizja WP zaplanowała filmowe premiery dla całej rodziny. Emisja w każdą sobotę grudnia o godz. 20:00. Już 7 grudnia widzowie będą mogli obejrzeć "Gwiazdkę z nieba", 14 grudnia Telewizja WP pokaże "Córkę Świętego Mikołaja". W kolejne soboty emisja filmów: "Chłopak pod choinkę" oraz "Świąteczna randka".

Komentarze (1 - 2 z 2)

W ogóle tej stacji nie oglądam nawet nie wiem na którym kanale mam WP
 3  
Mi wystarcza kanały grupy: TVP, TVN, POLSAT - reszta może zakończyć nadawanie
 8