Łukasz Szewczyk05.12.2019 (10:32)5 komentarzy

Canal+ poszerza ofertę 4K. Nowy kanał Museum 4K pokaże światu polskie muzea i galerie

Do oferty Platformy Canal+ Museum 4K, pierwszy kanał poświęcony w całości sztuce. Dzięki współpracy z nadawcą kanału stacji, widzowie z ponad 30 krajów będą mogli obejrzeć w jakości 4K UHD nowe produkcje prezentujące polskie muzea i galerie sztuki z Warszawy, Łodzi czy Krakowa.
Canal+ poszerza ofertę 4K. Nowy kanał Museum 4K pokaże światu polskie muzea i galerie
Museum 4K będzie prezentować na antenie nie tylko produkcje związane ze sztuką klasyczną, nowoczesną i współczesną, ale również treści związane ze sztuką uliczną, komiksami, fotografią, sztuką wideo, architekturą i designem.
Na kanale widzowie będą więc mogli oglądać filmy dokumentalne o wielkich mistrzach malarstwa, zwiedzać najbardziej prestiżowe galerie sztuki czy odkrywać nowe pokolenie artystów. Ramówkę kanału będą uzupełniać inne treści, w tym m.in. teleturnieje, magazyny oraz programy edukacyjne i rozrywkowe, lekcje rysunku czy konkursy fotograficzne i malarskie.

- Polska ma bogatą historię sztuki i świetną sztukę współczesną, dlatego start MUSEUM 4K na Platformie Canal+ jest dla nas bardzo emocjonujący. Jesteśmy przekonani, że polska publiczność pokocha ten kanał. Cieszymy się, że niebawem będziemy mogli rozpocząć współpracę z muzeami i galeriami sztuki w całym kraju - mówi Sebastien Meyssan, dyrektor zarządzający Museum.

- Dzięki nawiązaniu współpracy z tak uznanym partnerem, który jest międzynarodową referencją w swojej kategorii, polskie muzea i ich zbiory będą dostępne do obejrzenia w jakości 4K UHD dla widzów na całym świecie. Jesteśmy zaszczyceni możliwością podjęcia takiej współpracy na polskim rynku. Konsekwentnie rozszerzamy również naszą ofertę dostępu do treści w najwyższej jakości obrazu z różnych kategorii - Edyta Sadowska, prezes zarządu i dyrektor generalna CANAL+ w Polsce

Ponad 350 godzin własnych programów w 4K oznacza, że MUSEUM 4K dysponuje jednym z najobszerniejszych katalogów treści 4K na świecie. Jeżeli istnieje gatunek, w którym technologia 4K UHD w pełni prezentuje swoją wartość dodaną, to jest nim z całą pewnością właśnie sztuka.
Kanał jest dostępny na pozycji 196 dla abonentów Platformy CANAL+, którzy posiadają dekoder 4K UltraBOX+.
MUSEUM, pierwszy kanał w całości poświęcony sztukom wizualnym, uruchomiony został we Francji w 2017 roku, Kanał jest dystrybuowany w ponad 30 krajach w Europie, Rosji i Afryce.

Komentarze (1 - 5 z 5)

Patologia jedynym słowem.
 7  
Patologia to cię robiła kilkanaście lat temu. Canal+ wprowadza najlepszy content, ale polactwo zbyt orymity nr by docenić prawdziwą sztukę.
 13  
Jak ktos tekie cos lubi to kanał jest ok rzecz tego co sie lubi. mi sie ten kanał nie podoba i tyle juz wole mezzo
 6  
Kanał dobry dla melomanów. Podobnie jak np mezzo. Niestety to zbyt wysokie progi dla niektórych polskich odbiorców.
 7  
Fajna rzecz . Już nie będę musiał chodzić do muzeów bo będę ogladal na dużym ekranie w swoim pokoju
 4