Łukasz Szewczyk05.12.2019 (12:53)brak komentarzy

Motowizja przygotowała dokument o legendarnym kierowcy Sobiesławie Zasadzie

Z okazji Mikołajek Motowizja przygotowała niespodziankę dla swoich widzów. Na antenie stacji będzie można zobaczyć dokument poświęcony życiu legendarnego kierowcy rajdowego - Sobiesława Zasady.
1 Wyścigowe Mistrzostwa Polski 1953 / Fot. materiały prasowe
1 Wyścigowe Mistrzostwa Polski 1953 / Fot. materiały prasowe
Sobiesław Zasada to najbardziej utytułowany kierowca rajdowy w polskiej historii motoryzacji. Na jego koncie znajduje się jedenaście tytułów rajdowego mistrza Polski i trzy mistrzostwa Europy. W swojej karierze reprezentował największe marki samochodowe tamtych czasów - Steyr Puch, Porsche, BMW oraz Mercedes-Benz. Sukcesy odnosił także za kierownicą polskich aut - w 1973 roku został rekordzistą świata w jeździe długodystansowej na 25 tys. kilometrów, 25 tys. mil oraz 50 tys. kilometrów - wszystko jadąc Polskim Fiatem 125p.
Historia Sobiesława Zasady pełna jest wspomnień, zwycięstw, tytułów oraz ciekawostek, nie tylko z kariery rajdowej, ale także z sukcesów w biznesie - o nich wszystkich opowiedział kamerom Motowizji w ramach cyklu "Motoikony" poświęconego najwybitniejszym postaciom polskiego świata motosportu i motoryzacji. W ramach mikołajkowego prezentu odcinek poświęconemu Zasadzie będzie można zobaczyć w piątek, 6 grudnia o godzinie 22:00.

- "Motoikony" to niezwykły cykl poświęcony niezwykłym osobą. Sobiesław Zasada to bez wątpienia czołowa postać polskiego sportu motorowego, ale i motoryzacji dzięki jego sukcesom w biznesie. To ogromna przyjemność móc włączyć go do naszego panteonu legend w ramach "Motoikon" - powiedział Krzysztof Mikulski, prezes Motowizji.

To jednak nie koniec niespodzianek - Motowizja, wraz z Sobiesławem Zasadą, przygotowała konkurs w którym będzie można wygrać najnowsze wydanie książki jedenastokrotnego mistrza Polski w rajdach samochodowych "Szerokiej drogi. Zostań kierowcą doskonałym" wraz z autografem autora. Samo powiedzenie, które jest stałą częścią słownika milionów Polaków, zostało zainicjowane przez Zasadę w latach 60. ubiegłego stulecia. W książce Zasada opisuje swoją karierę, ale także dzieli się przemyśleniami oraz radami, które może wykorzystać każdy z nas w ruchu ulicznym.