Łukasz Szewczyk06.12.2019 (13:45)4 komentarze

Netflix: Serial "Wiedźmin" otrzyma polski dubbing i lektora. Michał Żebrowski jako Geralt z Rivii (wideo)

Serial "Wiedźmin", oparty na bestsellerowej serii powieści Andrzeja Sapkowskiego, zostanie udostępniony 20 grudnia na Netflix z polskim dubbingiem, lektorem i napisami - zapowiedziała platforma Netflix.
Netflix: Serial "Wiedźmin" otrzyma polski dubbing i lektora. Michał Żebrowski jako Geralt z Rivii (wideo)
Opowiadania o Wiedźminie cieszą się w Polsce niezwykle liczną rzeszą fanów. To właśnie dla nich Netflix po raz pierwszy zdecydował się na rzadki zabieg przygotowania zarówno polskiej ścieżki dźwiękowej czytanej przez lektora, jak i pełnego dubbingu serialu. Głównemu bohaterowi, samotnemu łowcy potworów - Geraltowi z Rivii - głosu użyczył nie kto inny, jak Michał Żebrowski. Z kolei Yennefer otrzyma głos od Justyny Kowalskiej, Ciri od Natalii Smagackiej, a w polskim Jaskrem został Marcin Franc.
Pierwsze kwestie dubbingu można usłyszeć na udostępnionym dziś fragmencie serialu. "Widzowie" mogą wybrać także opcję napisów, lektora lub oryginalną angielską wersję językową.


Przypomnijmy, że oparty na bestsellerowej serii powieści Andrzeja Sapkowskiego serial "Wiedźmin" to opowieść o przeznaczeniu i rodzinie. Geralt z Rivii, samotny łowca potworów, stara się odnaleźć swoje miejsce w świecie, w którym ludzie często okazują się gorsi niż najstraszniejsze monstra. Na swojej drodze spotyka potężną czarodziejkę i skrywającą niebezpieczny sekret młodą księżniczkę. Teraz we trójkę muszą odnaleźć się pośród czyhających na nich na Kontynencie niebezpieczeństw.

Komentarze (1 - 4 z 4)

Chwali się
 3  
Bardzo słuszna i logiczna decyzja, wręcz podejrzana jak na Netflix'a.
 0  
Dziwne, bo przecież mamy Wiedzmina polskiej produkcji, a tu nagle wersja amerykańska dla Netflixa?
 5  
Polski serial był zrobiony na podstawie dwóch książek z opowiadaniami o Wiedźminie. Amerykanie zdaje się siegnęli po cały cykl Sapkowskiego. Spora różnica ;)
 1