Łukasz Szewczyk06.12.2019 (19:41)3 komentarze

"Biały kruk", "Kursk", "Paweł, apostoł Chrystusa", serial "Wataha 3"- weekend premium TV

Najbliższy weekend na antenach kanałów premium (Canal+, HBO, Cinemax) upłynie przy takich premierach, jak m.in. : "Biały kruk", "Kursk", "Paweł, apostoł Chrystusa", "Śmierć nadejdzie dziś 2", serial "Wataha 3"
Serial "Wataha 3" w HBO i HBO GO
Canal+
Canal+
W piątek na antenie Canal+ "Śmierć nadejdzie dziś 2" (6 grudnia). Wydawałoby się, że życie zadziornej Tree Gelbman się uspokoiło i mieszkająca w akademiku dziewczyna już nie musi się bać o swój los. Po jedenastokrotnym przeżyciu tego samego dnia i znalezieniu mordercy, wydawałoby się, że zła passa się skończyła. Nic bardziej mylnego. Współlokator Cartera, Ryan, twierdzi, że tym razem on przeżywa ten sam dzień jak jedno wielkie deja vu. Tree wiedząc przez jakie męczarnie przechodzi chłopak, postanawia mu pomóc. Sama jednak znów wpada w śmiertelną pętlę czasu.
Sobotnią premierą będzie film "Kursk" (7 grudnia). W sierpniu 2000 roku rosyjska marynarka wojenna postanawia wykonać pierwsze od dekady ćwiczenia floty morskiej. W tych wielkich manewrach udział bierze 30 okrętów, trzy regularne łodzie podwodne oraz jedna łódź podwodna będąca dumą rosyjskiej marynarki. K-141 Kursk, bo tak nazywa się łódź, to stalowy kolos o długości dwóch boisk piłkarskich i wielkości pary jumbo jetów. Dwa dni od rozpoczęcia manewrów następuje potężna eksplozja, którą zdołały nawet zarejestrować sejsmografy na Alasce. Olbrzymia łódź podwodna ląduje na dnie Morza Barentsa, a 23 ocalałych ze 118 obecnych w niej mężczyzn rozpoczyna desperacką walkę o przeżycie w oczekiwaniu na ratunek.

Z kolei w niedzielę Canal+ kontynuuje emisję polskiego serial "Żmijowisko" (8 grudnia). Jest to opowieść o tragedii która niszczy. O rodzinie, która musi stawić czoło próbie przekraczającej ludzkie wyobrażenia. Uczuciach, które trwają pomimo mijających lat i nie niosą pocieszenia. Zdradzie, bólu i miłości. Strachu, zbrodni i karze. O tym, ile jesteśmy jest w stanie zrobić dla swoich dzieci i jak wiele nas to kosztuje.W piątek (6 grudnia) HBO rozpoczyna emisję trzeciego sezonu "Wataha". Na granicy nigdy nie jest spokojnie. W miejsce zlikwidowanej grupy przestępczej, pojawiają się nowi gracze. Akcja trzeciego sezonu zaczyna się, gdy Straż Graniczna zatrzymuje dwóch migrantów, którzy próbowali uciec z Polski na Ukrainę. Rebrow, idąc ich tropem, niespodziewanie odkrywa miejsce zbrodni. Brutalne zabójstwo odbija się echem w całej Polsce. Markowski rozpoczyna śledztwo, a Rebrow zgłasza się po pomoc do Dobosz, zakładając, że sprawa może mieć drugie dno. Pnąca się po szczeblach kariery w Warszawie Dobosz niechętnie wraca w Bieszczady. W trzecim sezonie Watahy ponownie występują Leszek Lichota, Aleksandra Popławska, Andrzej Zieliński, Dagmara Bąk, Maciej Mikołajczyk, Jacek Lenartowicz, Jarosław Boberek, Mariusz Saniternik, Andrzej Konopka i Piotr Żurawski. Do obsady tego sezonu dołączyli Borys Szyc i rosyjska aktorka Evgenia Akhremenko.

Niedzielną Megapremierą będzie film "Biały kruk" (8 grudnia). Rok 1961. Rudolf Nuriejew (Oleg Ivenko) ma dwadzieścia dwa lata i leci z Sankt Petersburga do Paryża. Mężczyzna jest nieznanym szerokiej publiczności członkiem Kirov Ballet Company, który po raz pierwszy w życiu opuszcza Rosję. Wielkomiejskie życie oszałamia go. Rudolf zatapia się w kulturze i sztuce miasta świateł. Chłonie wszystko, co Paryż mu ma do zaoferowania. Z coraz większą uwagą zaczynają mu się przyglądać oficerowie KGB. W końcu młody artysta decyduje się na ryzykowny krok. Historia życia Rudolfa Nuriejewa, jednego z najsłynniejszych tancerzy baletowych XX wieku. Na początku lat sześćdziesiątych, jako młody, zafascynowany Paryżem chłopak, zdecydował się on zwrócić z prośbą do rządu francuskiego o azyl polityczny. Kursk",

Cinemax
Cinemax
Sobotnią premierą Cinemax2 będzie film "Pamiątki Claire Darling" (7 grudnia). Pierwszego dnia lata samotna milionerka Claire Darling (Catherine Deneuve) postanawia pozbyć się swoich rzeczy i organizuje wyprzedaż na trawniku pod domem. Tłumy ciekawskich i sąsiadów walczą o absurdalnie przecenione antyki. Każdy przedmiot zdaje się być świadectwem tragicznego i ekstrawaganckiego życia kobiety. Zaalarmowana przez przyjaciółki z dzieciństwa Marie (Chiara Mastroianni), córka Claire, musi wrócić do rodzinnego domu, aby powstrzymać matkę i poznać powody jej decyzji. Wyreżyserowany przez nominowaną do Europejskiej Nagrody Filmowej Julie Bertuccelli dramat o zmęczeniu życiem i skomplikowanych relacjach rodzinnych. Historia została zaczerpnięta z bestsellerowej powieści Lyndy Rutledge.

Niedzielną premierą kanału Cinemax będzie film "Paweł, apostoł Chrystusa" (8 grudnia). Paweł (James Faulkner) był jednym z najzagorzalszych przeciwników Chrystusa. Z czasem jednak nawrócił się i stał jednym z najważniejszym i najbardziej wpływowych apostołów. Swoje ostatnie dni mężczyzna spędza w ponurej celi, czekając na egzekucję. Jego przyjaciel i lekarz, Łukasz (Jim Caviezel), ryzykuje życiem i wyrusza do Rzymu, aby go odwiedzić. Tymczasem Apostoł jest pod czujnym okiem prefekta więzienia Mauritiusa (Oliviera Martineza), który stara się zrozumieć, dlaczego starzec uważany jest przez Nerona za zagrożenie. Kiedy Łukasz przybywa na miejsce, Paweł postanawia napisać z nim kolejną książkę, która opisuje początki "Drogi" i narodziny tego, co będzie znane jako kościół.

Natomiast w Cinemax2 ""Meteory" (8 grudnia). Znudzona szesnastoletnia Nina (Zéa Duprez) marzy o życiu pełnym przygód. Na razie spędza jednak wakacje w swojej małej wiosce na południu Francji i pracuje w pobliskim parku rozrywki. Pewnego dnia dziewczyna dostrzega na niebie spadający meteoryt. Chwilę później spotyka na swojej drodze nastoletniego, pochodzącego z Algierii Morada (Billal Agab), który mieszka w pobliskich domach komunalnych. Nina dochodzi do wniosku, że jest to zwykły zbieg okoliczności...

Komentarze (1 - 3 z 3)

Nie zmijowisko a bluzgowisko. Aż oczy bolą patrzeć na tego. Premium gniota
 1  
A mi się Żmijowisko podoba. Ciekawie opowiedziana historia.
 0  
Polecam film Kursk. Naprawdę świetny. Jak będzie powtórka to konieczne obejrzyjcie lub nagrajcie.
 1