Łukasz Szewczyk12.12.2019 (20:58)brak komentarzy

Luis Vicente nowym dyrektorem generalnym grupy Eleven Sports. Przechodzi z FIFA

W połowie stycznia 2020 roku Luis Vicente dołączy do ELEVEN SPORTS jako nowy Chief Executive Officer (CEO) grupy.
Luis Vicente / Fot. Eleven Sports
Luis Vicente / Fot. Eleven Sports
Luis Vicente do ELEVEN SPORTS przechodzi z FIFA, gdzie jako Chief Digital Transformation & Innovation Officer był odpowiedzialny za nowe technologie, e-sport oraz strategię rozwoju treści online.
Do Grupy Eleven Sports wniesie bogate 25-letnie doświadczenie w zarządzaniu biznesowym w sporcie, między innymi we wdrażaniu i rozwijaniu innowacyjnych rozwiązań oraz budowaniu wzrostu i marek dla sportowców, drużyn i dużych organizacji.

W swojej długiej karierze Luis Vicente pracował dla największych marek w piłce nożnej i sportach motorowych. Obejmował ważne biznesowo stanowiska w klubach Manchester City i Valencia CF oraz doradzał strategicznie Realowi Madryt, AC Milanowi, Premier League, LaLiga, Red Bullowi, Ferrari, Lotusowi i A1GP. Wcześniej reprezentował światowej klasy sportowców takich jak Luis Figo czy Ronaldo Nazario.

Vicente zastąpi na stanowisku CEO Marka Watsona, który będzie nadzorował dalszy rozwój ELEVEN SPORTS w zarządzie spółki nadrzędnej, Aser Ventures.

Do grupy ELEVEN SPORTS częściowo należy spółka Eleven Sports Network, której mniejszościowym udziałowcem jest Eleven Sports Network Ltd. Większość udziałów polskiej spółki należy do Grupy Polsat.